newsletter reklama projekty domów forum
piątek 19 lipca 2019
10.10.2018r...

Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych

Firma Schöck wprowadziła nowy program obliczeniowy Schöck Isokorb. Służy on do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych przy użyciu łączników Isokorb®.
Fot. Schöck
Fot. Schöck

Mostki cieplne, które powstają przy wspornikowych elementach konstrukcji, są częstą przyczyną zwiększonej utraty ciepła, tworzenia się wilgoci i zagrzybień na ścianach. Nośny łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb® dokonuje termicznego oddzielenia takich elementów konstrukcji jak balkony, attyki czy zadaszenia. W celu odpowiedniego dobrania elementów z dostępnej oferty, firma stworzyła program obliczeniowy, który maksymalnie ułatwia inżynierom i architektom wykonanie projektu energooszczędnego.

Pomoc online

Nowa wersja oprogramowania została stworzona w taki sposób, by użytkownik w możliwie jak najkrótszym czasie otrzymał informacje o tym, który produkt z serii najlepiej wpisze się w dany projekt. Wystarczy podać dane z zakresu geometrycznych i statycznych warunków brzegowych oraz użytego materiału. Firma dla zwiększenia niezawodności planowania, w nowej wersji oprogramowania dodała również klasę ochrony przeciwpożarowej REI120, która jest wyświetlana przy właściwych łącznikach. Program obliczeniowy ma za zadanie ułatwić wybór produktów, jak również zapobiec błędom projektowym. Odpowiednio dobrane i zamontowane łączniki termoizolacyjne pozwalają na zmniejszenie start energii, a także chronią połączenia newralgicznych miejsc, takie jak balkony, attyki i balustrady, przed powstawaniem groźnych dla zdrowia pleśni czy grzybów.
--
REKLAMA:
--

Pełna funkcjonalność

Program obliczeniowy wymaga uzupełnienia informacji, które umożliwią idealne dopasowanie łączników termoizolacyjnych do projektu. Są to takie dane balkonu jak grubość izolacji i otuliny betonowej, klasa betonu, a także informacje dotyczące obciążeń.

Specjaliści z firmy stworzyli program obliczeniowy z myślą o inżynierach i projektantach, którzy nierzadko w przypadkach skomplikowanych inwestycji muszą zaplanować termoizolację balkonów o różnych kształtach oraz materiałach, z których są wykonane. Program umożliwia szybkie uzyskiwanie wiarygodnych wyników, co przekłada się na oszczędność czasu oraz chroni przed błędami projektowymi.

źródło: Schöck

d