newsletter reklama projekty domów forum
środa 17 lipca 2019
13.09.2018r...

„Manaslu 2018 Awilux Discover” - kobieca wyprawa na ośmiotysięcznik z firmą Awilux

Manaslu to ósma góra świata. Do tej pory na jej szczycie stanęło kilkunastu Polaków. Dwie kobiety – Monika Witkowska oraz Joanna Kozanecka - postanowiły podjąć wyzwanie i zmierzyć się ze szczytem. Czy góra pozwoli się zdobyć? To okaże się już niebawem.
Fot. Awilux
Fot. Awilux

Atak szczytowy w ramach Manaslu 2018 Awilux Discover planowany jest na przełomie września i października. Podróżniczki wyjechały w Himalaje 3 września. Po kilku dniach przygotowań mają rozpocząć trekking do bazy na wysokości 4750 m. Po aklimatyzacji w kilku kolejnych obozach będą gotowe, by wyruszyć na szczyt Manaslu (8156 m). Górę zdobywać będą w dwuosobowym składzie. Doświadczone himalaistki do wyzwania podchodzą z wielką pokorą. Manaslu wzbudza wśród pasjonatów wysokich gór duży respekt, bo choć jest niższy od Everestu, bywa dużo trudniejszy do zdobycia. W wyprawę zaangażowała się firma Awilux Polska, producent okien, drzwi, systemów przesuwnych i akcesoriów okiennych z Leszna.

Spełnić marzenia

O tym, skąd wziął się pomysł na wyprawę, mówi Monika Witkowska: - W ubiegłym roku, jadąc w rejon Annapurny, zobaczyłam tą przepiękną górę z odległej od niej drogi do Pokhary, poprosiłam o zatrzymanie samochodu, wysiadłam i nie mogłam się napatrzeć. Ośnieżony kolos prezentował się nadzwyczaj dostojnie, choć zarazem groźnie. To właśnie wtedy pomyślałam, że chciałabym się z tą górą zmierzyć, licząc że może pozwoli się zdobyć. – dodaje. W ramach wyprawy Manaslu 2018 Awilux Discover szczyt będzie zdobywany w dwuosobowym składzie. Partnerką wspinaczkową Moniki Witkowskiej jest Joanna Kozanecka. - Chcemy pokazać, że himalaizm wcale nie jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn, że kobiety też są w nim obecne, też potrafią “walczyć” i być zdeterminowane w realizowaniu swoich celów. Chcę pokazać, że przeciętna Polka potrafi realizować swoje marzenia i osiągać najwyższe szczyty. – dodaje Monika Witkowska i jak podkreśla, dotyczy to nie tylko gór, ale każdej sfery życia.
--
REKLAMA:
--

Profesjonalne wsparcie

Jak zapewniają, do wyprawy są przygotowane zarówno kondycyjnie, jak i sprzętowo. Finał zależy jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy „góra pozwoli” się zdobyć. Niezbędne jest także szczęście, zwłaszcza z oknem pogodowym przy ataku na szczyt. - Tutaj jestem jednak dobrej myśli, ponieważ moją wyprawę wspiera firma Awilux, produkująca okna. - śmieje się himalaistka. Marka oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Produkcję opiera na niemieckiej technologii firmy Schüco International. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów i dokładność wykonania. Celem działalności jest promocja rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i energooszczędność oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby wszystkich użytkowników. Marek Sprengel, Prezes firmy Awilux Polska, powiedział, że to wspólne wartości wyznawane przez firmę oraz himalaistki zaowocowały stworzeniem projektu Awilux Discover.

- Awilux jest firmą z pasją, stąd wspieramy pasje innych. Urzekły nas aspiracje Moniki Witkowskiej, która właśnie wyruszyła w Himalaje. Postanowiliśmy wesprzeć jej wyprawę, ponieważ uważamy, że należy realizować swoje marzenia. Himalaizm to walka z samym sobą oraz z siłą natury. Zaangażowanie, odwaga, ale również poświęcenie, solidność, rzetelność, którą charakteryzują się wszyscy pasjonaci wysokich gór, to cechy, które są nam bliskie. W Awilux Polska staramy się wspierać mniejsze i większe projekty, ponieważ wierzymy w ludzki potencjał. Wyprawa na Manaslu będzie pierwszym z projektów pod szyldem Awilux Discover. – mówi Pan Prezes firmy Awilux.

Firma regularnie angażuje się w akcje społeczne. Między innymi, w ramach programu "Awilux-edukacja i praca", pracownicy firmy przybliżają uczniom Zespołu Szkół Rolniczo-Budowalnych z rodzinnego Leszna arkana branży budowlanej. Celem programu jest aktywizowanie młodzieży oraz pomoc w podjęciu ważnych, życiowych decyzji, przed którymi staną po ukończeniu szkoły.

Wszystkie oczy skierowane na Manaslu

Wyprawa Manaslu 2018 Awilux Discover to ogromne przedsięwzięcie, nad którym pracuje wiele osób. Destynacja wybrana przez podróżniczki to nie lada wyzwanie. Szczyt Manaslu (8156 m) jest położony w Nepalu, w masywie Himalajów. Jego nazwa oznacza „Górę Ducha”. W stosunku do Mount Everestu wysokość Manaslu jest dużo niższa, jednak od strony technicznej zdobycie szczytu jest znacznie trudniejsze. To dość rozległy masyw, a drogi wspinaczkowe należą do najdłuższych w Himalajach. - Wszyscy bacznie obserwujemy to, co dzieje się w Himalajach. Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się z nowymi zdobywczyniami ośmiotysięcznika i wspólnie będziemy świętować sukces projektu Awilux Discover. – dodaje Marek Sprengel.

źródło: Awilux Polska

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d