newsletter reklama projekty domów forum
środa 17 lipca 2019
16.08.2018r...

Linia Wood Look+ marki MS więcej niż OKNA

To jakie okna i drzwi wybierzemy będzie miało bowiem niebagatelny wpływ na ogólną termikę budynku, a co za tym idzie również na wysokość kosztów ogrzewania. Ale nie tylko. Równie ważne są kwestie estetyczne, a także komfort codziennego użytkowania okien.
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

Czym różnią się, w czym są podobne i co oferują najpopularniejsze rozwiązania – okna drewniane i plastikowe? Rozważmy ich największe wady i zalety…

- Izolacja – dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych, parametry izolacyjności okien drewnianych i PVC są obecnie bardzo zbliżone. I jedne, i drugie zapewnią skuteczną ochronę przed utratą ciepła, wiatrem i deszczem.
- Cena – okna z tworzywa są na ogół znacznie tańsze niż te z drewna.
- Ekologiczność – choć okna drewniane powszechnie uznawane są za bardziej przyjazne środowisku, to w rzeczywistości tak do końca nie jest. Po pierwsze dlatego, że aby pozyskać drewno trzeba wyciąć drzewo. Poza tym surowiec ten jest klejony warstwowo i lakierowany. A przecież większość rodzajów klejów i lakierów wcale nie jest eko. Z kolei stolarka PVC – w tym ta z oferty MS więcej niż OKNA powstaje z tak zwanego regranulatu, czyli tworzywa pochodzącego z recyklingu (między innymi starych okien plastikowych).
- Wytrzymałość i konserwacja – w kwestii trwałości, okna plastikowe przewyższają drewniane. Po pierwsze są odporne na działanie wilgoci. Po drugie – oprócz regularnego (raz na rok) sprawdzania i regulacji okuć, w zasadzie nie wymagają konserwacji. Z kolei okna drewniane co kilka lat należy zaimpregnować i pomalować.
- Estetyka – choć o gustach się nie dyskutuje, powszechnie uważa się okna drewniane za bardziej prestiżowe. Zwłaszcza przez miłośników naturalnego wzornictwa.

MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

Możesz mieć wszystko

Rozważając zalety i wady obu rozwiązań warto pamiętać, że obecnie, dzięki okleinom świetnej jakości, wcale nie musimy rezygnować z walorów któregoś z materiałów. MS więcej niż OKNA proponuje bowiem linię Wood Look+ czyli wykonane z tworzywa, ale ubrane w drewnopodobne okleiny okna, które do złudzenia przypominają naturalny surowiec. Linia obejmuje ponad 30 wzorów oklein w szerokiej palecie kolorystycznej – od jasnych, doskonale wpisujących się w trend skandynawski, po eleganckie ciemne. Urok okien podkreśla unikalne, dostępne wyłącznie w ofercie MS, połączenie narożników ram i skrzydeł pod kątem prostym, zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej okna, tak charakterystyczne dla stolarki drewnianej.
--
REKLAMA:
--
Dodatkowo okna Wood Look+ podobnie jak wszystkie propozycje MS więcej niż OKNA oferują znakomite parametry użytkowe. Produkowane są z niemieckich 6-komorowych profili SALAMANDER o szerokości 82 mm. W wersji z uszczelką środkową (MD), potrójną szybą SUPERtermo 0,5 W/m2K i ciepłą kolorową ramka CHROMATECH ultra zbliżają się parametrami termicznymi do okien pasywnych (Uw 0,73 W/m2K). Z ramką MULTITECH współczynnik Uw=0,71 W/m2K! Dodatkowo okna Wood Look+ świetnie tłumią hałasy (Rw=35 dB w standardzie) i wyposażone są w pakiet komfortowych, niezawodnych okuć Multi-Matic (w tym zaczepy antywłamaniowe i klamkę METZ z mechanizmem Secustik zabezpieczającym przed otwarciem okna z zewnątrz).

źródło: MS więcej niż Okna

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d