newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 18 grudnia 2018
12.07.2018r...

Unikatowy budynek w Sydney

W nowej dzielnicy biurowej Sydney, Barangaroo, postał unikatowy budynek spełniający najwyższe standardy zielonego budownictwa. International House to znakomity przykład innowacyjnego projektowania: sześciopiętrowy biurowiec wykonano w dużej mierze z drewna.
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Barangaroo to największy projekt urbanistyczny w Sydney od czasu Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Na 22 hektarach powstaną powierzchnie biurowe, handlowe, hotele, restauracje i centra rekreacyjne. Częścią Barangaroo został International House.

Fot. Geberit
Fot. Geberit

Do stworzenia biurowca wykorzystano aż 2 000 m3 drewna laminowanego krzyżowo i 950 m3 klejonego laminowanego drewna – zarówno ściętego, jak i poddanego wcześniej recyklingowi. Z drewna powstały podłogi, kolumny, ściany, sufity, szyby wind, klatki schodowe i nie tylko. Unikatowe jest także wnętrze budynku, w którym nie zastosowano wielu materiałów wykończeniowych: systemu rur, klimatyzacji i inne widoczne są gołym okiem.
--
REKLAMA:
--
Była to nie tylko świadoma decyzja o wartości estetycznej, nadająca International House unikatowego charakteru. Wybór materiałów i rezygnacja z warstw wykończenia miały wpływ na ekologiczność budynku. Jego budowa była wyjątkowo ekologiczna, podczas niej wygenerowano mniej hałasu, pyłu i gazów cieplarnianych. Zastosowanie drewna wpływa też na lepszą atmosferę pracy.

Na miejscu budowy pracowali także eksperci Geberit – z ich pomocą hydraulicy zamontowali system rur kanalizacyjnych HDPE. Z kolei wodę z dachu odprowadzać będzie sprawdzony system Geberit Pluvia. Dzięki temu technologie Geberit przyczyniły się do powstania obiektu, który może wpłynąć na standardy budownictwa biurowego na całym świecie.

źródło: Geberit

Artykuły podobne:

d