newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 27 maja 2019
12.07.2018r...

SPS „Białe Murowanie” zorganizowało seminarium dla członków Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa

18 czerwca b. r. odbyło się seminarium poświęcone wykorzystaniu silikatów w budownictwie energooszczędnym.
Fot. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe Murowanie”
Fot. Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe Murowanie”

Wykład "Oszczędność energii i ochrona cieplna - Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów" poprowadził dr hab. inż. Dariusz Bajno, specjalista w zakresie energooszczędności budynków.

Podczas prezentacji padło wiele pytań związanych zarówno z tematyką publikacji, jak i innych kwestii związanych z budownictwem. Wiele problemów przysparza ustawowa dobrowolność w stosowaniu norm, przygotowanie dobrego projektu budowlanego, jak też rzadkość stosowania projektów wykonawczych.

W dziedzinie energooszczędności są duże postępy, ale pojawiają się bariery wykonywania bardzo szerokich murów ze względu na grubość izolacji cieplnej. Jak zmniejszyć grubość muru z zachowaniem jego funkcji konstrukcyjnej – zastosowanie wytrzymałych wyrobów silikatowych daje takie możliwości.
--
REKLAMA:
--
Spotkanie było okazją do zaprezentowania wydanej przez Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” publikacji pt. „Oszczędność energii i ochrona cieplna. Regulacje prawne, obliczenia i rozwiązania konstrukcyjne na przykładzie ścian z silikatów.”, dotyczącej najważniejszych tematów związanych z energooszczędnością w budownictwie. Publikacja powstała z myślą o projektantach, architektach i wykonawcach. Autorem jest dr hab. inż. Dariusz Bajno.

źródło: Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe Murowanie”

d