newsletter reklama projekty domów forum
środa 16 stycznia 2019
24.04.2012r...

Jak ożywić salon na wiosnę

Pierwsze podmuchy ciepłego wiatru sprawiają, że z nową energią poszukujemy inspiracji, także aranżacyjnych. Wiosna to doskonały czas, aby wprowadzić kilka ożywczych zmian w naszych wnętrzach.
Jak ożywić salon na wiosnę
Drzwi to nie tylko praktyczny element wyposażenia mieszkania, ale też wizytówka gustu i osobowości jego mieszkańców. Odpowiednio dobrane podkreślą charakter każdej przestrzeni, wydobywając na zewnątrz to, co w niej unikalne. Drzwi zwykle towarzyszą nam przez lata, więc czy warto przy ich wyborze kierować się sezonowymi nastrojami? Pewnie nie, ale zawsze będziemy lubić model, który do środka wniesie światło i wiosenną energię.

Wiosna na salonach

Sypialnia i łazienka to pomieszczenia, w których ważne są komfort i wyciszenie. Dlatego świetnie sprawdzą się w nich drzwi jednolite. Podobnie w gabinecie możemy sobie pozwolić na trochę izolacji, zapewnianej przez drzwi o pełnej powierzchni. Inaczej wygląda sytuacja w salonie. Tu każde dodatkowe źródło światła jest cenne. Dlatego im większe przeszklenie w drzwiach, tym jaśniej i przestronniej będzie się prezentował. Duża tafla szkła to również bardzo dobre rozwiązanie w dziecięcym pokoju, zwłaszcza gdy malec boi się sam spać. Drzwi z szybą, za którą można rozpoznać znajome kształty, pozwolą mu łatwiej oswoić się z nową sytuacją. Nie ma też powodu do obaw, że szkło zwiększy ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Standardowa szyba w drzwiach firmy Invado wykonana jest z hartowanego szkła, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałego od tzw. „szkła bezpiecznego”. - Aby rozbić taką szybę, potrzebna jest naprawdę duża siła - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. - A jeśli już tak się stanie, szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach - dodaje A. Hucz.
--
REKLAMA:
--
Jak ożywić salon na wiosnę

Wnętrze z D’Artagnan

W ofercie firmy Invado znajduje się oryginalna kolekcja drzwi wewnętrznych D’Artagnan. Wyróżnia ją duża powierzchnia przeszklenia oraz obramowanie z forniru, okleiny dekoracyjnej albo typu eco-fornir. Całą linię tworzą zarówno modele o harmonijnej, zgeometryzowanej kompozycji, jak i płynnych, falujących liniach. Wśród tych ostatnich znajduje się wyjątkowo designerski model D’artagnan Solei. Kolekcja dostępna jest w wielu inspirujących odsłonach kolorystycznych, między innymi: kasztan, buk, akacja, dąb szary, wiśnia solido, calvados, badi czy cognac. Duża powierzchnia przeszklenia pozwala swobodnie przenikać promieniom słonecznym do wnętrza, a wraz ze światłem w naszym salonie zagości wiosenna świeżość i energia.

źródło: caparol

Artykuły podobne:

d