newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 27 maja 2019
25.05.2018r...

Cerrad wzięła aktywny udział w popularnej inicjatywie

W tym roku marka Cerrad wzięła aktywny udział w Akademii Profesjonalisty, po raz pierwszy prezentując oraz objaśniając specyfikę pracy z największymi w Polsce płytami gresowymi.
Fot. Cerrad
Fot. Cerrad

Wiosna od dłuższego już czasu kojarzy się w branży z cyklem szkoleń Akademii Profesjonalisty. 7 miast, ponad 250 wykonawców i aż 50 godzin zajęć. Tak w skrócie można podsumować cykl poświęcony megaformatom w ramach wiosennej edycji Akademii Profesjonalisty. Podczas szkoleń, uczestnicy mieli okazję poznać nową markę Cerrad – ULTIME. Wchodzące w jej skład kolekcje - Marquina i Statuario w wykończeniu polerowanym oraz Concrete, dostępny w wykończeniu matowym i polerowanym to niezwykłe piękno pełnego klasy marmuru oraz surowego betonu.

Slaby – nowość w ofercie marki Cerrad to rozwiązanie, którego zupełnie zredefiniowało pojęcie wielkoformatowej aranżacji. Mierzące bagatela 160 x 320 cm płyty to kompletna nowość nie tylko w ofercie Cerrad, lecz i na całym rodzimym rynku wykończeń ceramicznych. Płyty wielkoformatowe to temat, który już od dłuższego czasu nie schodzi z ust inwestorów, architektów i projektantów wnętrz, a w konsekwencji – również profesjonalnych glazurników. Ci ostatni z roku na rok stają przed coraz większymi wyzwaniami. Strach ma wielkie oczy? Niekoniecznie. Uczestnicy wiosennej Akademii Profesjonalisty przekonali się osobiście, że za wyjątkowym designem i formatem kryje się również przyjazny i niekłopotliwy montaż.
--
REKLAMA:
--
Po części teoretycznej można było wziąć sprawy w swoje ręce, dokonując samodzielnej obróbki wielkoformatowych płyt Cerrad. Choć dotąd kompletnie nieznane, rozwiązanie spotkało się z niezwykle ciepłym odbiorem wśród profesjonalistów. – Wykonawcy bardzo szybko przekonali się, że nie ma się czego bać, a docinanie megaformatów to zadanie, które nie przysparza im żadnych problemów. Uczestnicy szkoleń zgodnie przyznali, że pomimo dużych wymiarów, płyty charakteryzuje duża łatwość obróbki-– zauważył Artur Sieczka, ekspert marki Cerrad.

Ale obróbka to nie wszystko. Pozostaje jeszcze wykończenie! Obecni na miejscu specjaliści z firmy Sopro wyjaśnili ponadto uczestnikom dobór chemii budowlanej odpowiedniej do niestandardowego formatu, a następnie przedstawili krok po kroku sposób, w jaki płyty należy montować na aranżowanych powierzchniach.

Kolejna edycja Akademii Profesjonalisty, której partnerem będzie Cerrad, już jesienią!

źródło: Cerrad

d