newsletter reklama projekty domów forum
sobota 25 maja 2019
16.05.2018r...

Zestaw przyłączeniowy MDA

Rozwiązanie poprawiające parametr cieplny okna
Fot. Roto
Fot. Roto
Producenci stolarki okiennej rozwijają technologie, które nie tylko oferują estetyczny i atrakcyjny wygląd okien, ale przede wszystkim mają wpływ na ich funkcjonalność oraz energooszczędność. Firma Roto w swojej ofercie oprócz okien o wysokich parametrach energooszczędności, posiada również specjalne zestawy montażowe, które gwarantują tzw. „ciepły montaż”.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż to technologia montażowa umożliwiająca szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu, przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Ciepły montaż korzystnie wpływa na rozkład izoterm takiego połączenia, a przez to znacznie ogranicza straty energii cieplnej.
--
REKLAMA:
--
Fot. Roto
Fot. Roto

Dlaczego warto stosować rozwiązanie ciepłego montażu?

Do podstawowych korzyści z zastosowania ciepłego montażu należą szczelne połączenie okna z warstwą wstępnego krycia, eliminacja mostków termicznych oraz dodatkowa izolacja akustyczna. Rozwiązanie to gwarantuje ochronę okna i elementów konstrukcji dachu przed negatywnymi czynnikami, jak wilgoć, pleśń lub przemarzanie. Ciepły montaż podnosi komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za energię elektryczną.

Zestaw MDA a ciepły montaż

Zwykle okna dachowe montowane są powyżej warstwy izolacyjnej dachu. Aby uzupełnić niewystarczającą ochronę, jaką daje konstrukcja dachu w połączeniu z oknem dachowym, firma Roto Okna Dachowe zaprojektowała zestaw przyłączeniowy MDA zapewniający poprawę parametru cieplnego całego okna nawet o 0,1 W/mkw*K. Montaż zestawu MDA gwarantuje stuprocentową wiatro, hydro- i termoizolację. Pozwala także na likwidację ryzyka powstawania kondensatu pary wodnej na ościeżnicy. Podsumowując, jest to kompleksowe rozwiązanie.

Fot. Roto
Fot. Roto

Jak zbudowany jest zestaw MDA?

Zestaw MDA zbudowany jest z profili termoizolacyjnych wykonanych z bardzo twardego i wytrzymałego konstrukcyjnie styropianu EPS. Profile te zostały dodatkowo wzmocnione drewnianymi listwami. W skład zestawu wchodzą także: śruby mocujące, rolka taśmy uszczelniającej, 4 odcinki taśmy klejącej Primur oraz instrukcja montażu.

źródło: Roto

Artykuły podobne:

d