newsletter reklama projekty domów forum
sobota 25 maja 2019
16.05.2018r...

Przepis Roto na ciepłe okna

Główny składnik: Termo-blok WD
Fot. Roto
Fot. Roto
Okna, w których energooszczędne rozwiązania połączono z nowoczesnym designem i komfortem użytkowania, posiadają bardzo dobre parametry cieplne oraz są wykonane z solidnych i bardzo trwałych profili. Dzięki temu posiadają wyjątkowe cechy. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD oraz fartuch z folii paroizolacyjnej, a także zestaw przyłączeniowy MDA, czy możliwość regulacji pomontażowej, to tylko niektóre rozwiązania, które sprawiają, że okna Roto z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie pasywnym i nie tylko. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich, czyli Termo-bloku WD.

Co to jest Termo-blok WD?

Termo-blok WD jest fabrycznie montowanym systemem izolacji termicznej okna dachowego. Wykonywany jest z materiałów odpornych na promieniowanie UV i proces utleniania (polipropylen lub polietylen). Charakteryzuje się bardzo dobrym parametrem cieplnym. Dodatkowo, jest trwały, elastyczny i łatwy w montażu. Uzupełnieniem Termo-bloku WD jest fartuch z folii paroizolacyjnej. Fartuch ten skleja elementy docieplenia z ramą okienną i gwarantuje szczelne połączenie okna z wewnętrzną folią paroizolacyjną. Termo-blok WD ogranicza mostki termiczne na styku okna z więźbą dachową, eliminując jednocześnie zjawisko kondensacji pary wodnej na elementach okna – mówi Tadeusz Małyska, Doradca Techniczny i Trener Roto Campus.
--
REKLAMA:
--
Fot. Roto
Fot. Roto

Co daje Termo-blok WD?

Termo-blok WD, to jeden z głównych elementów tzw. ciepłego montażu okna. Zapewnia odpowiedni
komfort cieplny mieszkańcom, a także przeciwdziała ewentualnemu zawilgoceniu wnęki okiennej. Punkt styku okna dachowego z konstrukcją dachu stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i gromadzenie się wilgoci. Rama okna dachowego jest zamontowana powyżej warstwy ocieplania dachu, a tym samym jest bezpośrednio narażona na działanie niskich temperatur w zimie, a wysokich w lecie.

Termo-blok WD zamontowany na całej wysokości ramy okiennej, skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia parametr cieplny całego okna nawet o 15% oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków docierających do wnętrza przy zamkniętym oknie. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD wraz z fartuchem paroizolacyjnym, to duże ułatwienie dla wykonawców odpowiedzialnych za docieplenie wnęki okiennej i wykonanie szczelnej izolacji przeciwwilgociowej. Gdy okno nie jest wyposażone w te elementy, to prawidłowe docieplenie ramy okiennej, zamontowanej w wąskiej przestrzeni międzykrokwiowej stanowi nie lada wyzwanie. Wciskanie materiału izolacyjnego w szczeliny o szerokości: 2-3 cm jest trudnym zadaniem i nie gwarantuje zachowania ciągłości izolacji. Szczelne połączenie wewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej z ramą okienną, to również trudna i pracochłonna czynność, gdy okno nie jest fabrycznie wyposażone w odpowiedni fartuch. Termo-blok WD w oknach Roto poprawia komfort i ułatwia życie nie tylko użytkownikom poddasza, ale także dekarzom – podsumowuje: Tadeusz Małyska Doradca Techniczny i Trener Roto Campus.

źródło: Roto

Artykuły podobne:

d