Najnowocześniejsze budynki w Polsce

Podziel się:
Najnowocześniejsze projekty w Polsce zachwycają nie tylko doskonałym designem, ale też najnowszymi technologiami, których nie widać na pierwszy rzut oka. To właśnie ich zastosowanie wpisuje się w ideę smart city i sprawia, że inteligentne urządzenia wchodzą do naszego codziennego życia.

Współczesna architektura największych polskich miast wyraźnie się rozwija, a rozwiązania wybierane przez architektów mają gwarantować najwyższy komfort obsługi. W wielu nowych dużych projektach stawia się na produkty koncernu GU – producenta z branży techniki okiennej drzwiowej. Rozwiązania projektowane specjalnie dla poszczególnych projektów i niezwykle rozwinięta technologia sprawia, że w polskich biurowcach, czy apartamentowcach coraz częściej spotykamy się z produktami GU.

Brama Poznania czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Fot. Ł.GdakBrama Poznania czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Fot. Ł.Gdak

Brama Poznania czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Brama Poznania to instytucja, która odwołuje się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej. To doskonały przykład nowatorskiego nie tylko w skali miasta, ale i kraju myślenia o muzealnictwie, architekturze, przestrzeni publicznej i życiu lokalnej społeczności. Brama Poznania nie jest tradycyjnym muzeum. To dynamiczna instytucja kultury, która doskonale wpisuje się w historyczną tkankę miasta. Stworzyła ona wokół siebie przestrzeń, która w naturalny sposób przyciąga ludzi, stając się miejscem twórczych działań, spotkań i wypoczynku. Zastosowane w nim samozamykacze GU OTS 430 G i ujednolicone wkładki do zamków BKS serii B 88 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
REKLAMA:

OVO Wrocław. Fot. Kamil CzajaOVO Wrocław. Fot. Kamil Czaja

OVO Wrocław

To pierwsza w Polsce budowla, która kompleksowo odnosi się do blobitektury- charakterystycznego nurtu architektonicznego. Futurystyczne wizje twórców urzeczywistniły się właśnie w tym budynku. To odważna koncepcja, dzięki której Wrocław zyskał zupełnie nowe i inne od wszystkich miejsce. – W budynku znajduje się wiele dużych przeszkleń, w których użyto naszych rozwiązań podnoszono-przesuwnych HS, dzięki którym obsługa nawet bardzo dużych drzwi tarasowych jest bardzo łatwa. Dodatkowo zastosowano progi GU Thermostep 164 zamontowane na specjalnych materiałach montażowych – mówi Jarosław Wodzisławski z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej.

ZŁOTA 44 w Warszawie. Fot. GU PolskaZŁOTA 44 w Warszawie. Fot. GU Polska

ZŁOTA 44 w Warszawie

Budynek Złotej 44 zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. 192 metry i 52 piętra sprawiają, że budynek jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej. Luksus i najwyższe standardy – te określenia najlepiej oddają charakter wieżowca. – W Złotej 44 zastosowano najbardziej innowacyjne materiały. W jednym z najbardziej prestiżowych budynków w kraju użyto również naszych zamków Secury Automatic MR-2 oraz innowacyjnych elektromotorycznych przeciwzamków MTRS – mówi Jarosław Wodzisławski. Projektanci budynku musieli zastosować materiały najwyższej jakości również ze względu na nietuzinkowość projektu, m.in. trójszybowych paneli, które pokrywają fasadę.

Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Fot. FOTOBUENOSala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Fot. FOTOBUENO

Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich

Sala widowiskowo-koncertowa znajduje się w trzykondygnacyjnym obiekcie Poznań Congress Center i mieści blisko 2000 osób. Nowoczesne zaplecze multimedialne pozwala na organizację wydarzeń na światowym poziomie. Poznańska Sala Ziemi została zaliczona do grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Bezpieczeństwo i łatwość obsługi sali przy tak dużej ilości osób zapewniają m.in. zamki paniczne, samozamykacze, ale również siłowniki do napowietrzania TA60.

Bałtyk Tower w Poznaniu. Fot. Przemysław TurleBałtyk Tower w Poznaniu. Fot. Przemysław Turle

Bałtyk Tower w Poznaniu

W miejscu legendarnego poznańskiego kina Bałtyk stanął prawie 150-metrowy wieżowiec klasy A zaprojektowany przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie – MVRDV. 18 pięter, przestrzeń biurowa, ale również przeznaczona na wydarzenia kulturalne tworzą nowe ważne miejsce dla mieszkańców Poznania. – Bałtyk Tower to budynek z certyfikatem LEED, który pokazuje, że budynek powstał zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest nam bardzo bliska – mówi Jarosław Wodzisławski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: GU Polska
#czytelnia #architektura #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: