newsletter reklama projekty domów forum
sobota 20 lipca 2019
29.03.2018r...

Zastosowanie taśmy uszczelniającej

Taśma uszczelniająca wysokiej jakości może mieć bardzo wiele zastosowań w domu i podczas prac remontowo-budowlanych. Tak jest także w przypadku NICOBAND - taśmy uszczelniającej marki TECHNONICOL. W naszym materiale przedstawiamy możliwe pomysły na wykorzystanie tego produktu. Na koniec bonus – pomysły na zastosowanie mas bitumicznych.
Fot. Technonicol
Fot. Technonicol

1. Uszczelnianie styków i połączeń

Metal, drewno, tworzywo sztuczne? Dla tej taśmy nie ma powierzchni, do której nie będzie idealnie przylegać. Wykorzystasz ją zarówno podczas budowy, jak i w trakcie remontu dachu.

Samoprzylepna powierzchnia produktu zapewnia doskonałą przyczepność także do łupka, gipsu, betonu, szkła, itp.

2. Mocowanie folii dachowej

Mocowanie folii dachowej z taśmą NICOBAND będzie proste. To niezbędny element budowy dachu. Nie musimy bać się o trwałość tego typu mocowania. Idealnie dobrana mieszanka bitumiczno-polimerowa wydłuża właściwości uszczelniające taśmy aż do 10 lat.

Fot. Technonicol
Fot. Technonicol

3. Naprawy hydrauliczne

Zapobieganie korozji rur z zimną wodą, a także rur kanalizacyjnych to kolejna z możliwości jej wykorzystania.

4. Przeciekający dach

Taśma NICOBAND to ideał, jeżeli chodzi o dokonywanie szybkich napraw dekarskich na dachu. Użyć jej można także w celu dokonania obróbek dekarskich przy kominach, oknach dachowych etc.

Kolorystyka taśm dopasowana jest do najbardziej popularnych barw pokryć dachowych (ma nawet kolor metaliczny). Pozwala to na przeprowadzenie napraw lub renowacji bez zaburzania formy i koloru pokrycia dachowego.

Dzięki NICOBAND możliwa jest naprawa dachów pokrytych blachą, blachodachówką, gontem bitumicznym i papą.

Fot. Technonicol
Fot. Technonicol

5. Naprawy i montaż przedmiotów w ogrodzie

Taśma uszczelniająca stosowana może być na zewnątrz i w środku budynku. Nic dziwnego, że z jej pomocą można zamontować albo naprawić wszelkie drobne elementy architektury ogrodowej. Wykończenie dachu nad drewutnią albo lepsze przymocowanie domku dla ptaków będzie o wiele prostsze.

Bitumiczna warstwa taśmy NICOBAND jest zabezpieczona przed promieniami UV za pomocą aluminiowej powłoki. To rozwiązanie, które zapewnia możliwość zastosowanie taśmy na zewnątrz.

6. Rynny

Rynny na budynkach lubią się rozszczelniać. Dlatego zawczasu zadbaj o ich dobre połączenie, wykorzystując taśmę uszczelniającą. Ta dobrej jakości nada się także do łączenia rur oraz wszelkich plastikowych i metalowych elementów.

7. Ochrona okablowania przed wodą

Uszczelnianie i ochrona przed wilgocią przewodów telekomunikacyjnych, zewnętrznych instalacji teletechnicznych RTV, TV-SAT i alarmowych to kolejna szansa na jej wykorzystanie.

Fot. Technonicol
Fot. Technonicol

8. Uszczelnianie powłok pod płytkami ceramicznymi

Taśma może pełnić rolę elementu uszczelniającego przy tworzeniu powłok pod płytkami ceramicznymi.

9. Do maskowania dylatacji

Taśma NICOBAND dostępna jest w kilku kolorach, przez co łatwiej jest dopasować je do barwy powierzchni, na jakiej znajduje się dylatacja.
--
REKLAMA:
--
Masy bitumiczne także mogą mieć więcej zastosowań niż tylko podstawowa, znana wszystkim konserwacja i renowacja powierzchni dachu. Przydadzą się jako hydroizolacja i zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych. Masy bitumiczne są używane nie tylko na dachach, ale także w piwnicach, na tarasach, balkonach lub na fundamentach domu. Mogą być wykorzystywane również jako forma zabezpieczenia antykorozyjnego. Tak wszechstronne produkty to oszczędność czasu i pieniędzy.

źródło: Technonicol

Artykuły podobne:

d