newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 grudnia 2018
12.03.2018r...

Jak praktycznie zaaranżować ogrodzenie wokół niewielkiego domu?

Ogrodzenie powinno pasować do stylu w jakim zbudowany jest dom. Z bogactwa kolorów warto wybrać ten, który dopasuje się do barwy elewacji, dachu, stolarki, czy innego elementu otoczenia domu.
Fot. JONIEC
Fot. JONIEC

Na rynku pojawiło się wiele systemów ogrodzeniowych, których największym atutem jest wieloletnia, wyjątkowa trwałość z jednoczesnym zapewnieniem pełnej dyskrecji otoczonej przestrzeni. Często są to niezwykle wyszukane i dekoracyjne płoty, które stanowią ozdobę domu i posesji. Bloczki ogrodzeniowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do budowy ogrodzeń – słupków, podmurówek, czy też całych murów.Warto jednak spojrzeć na nie, jako na doskonały materiał mający zastosowanie do małej architektury ogrodowej: do budowy garaży, altanek, ale też murków wzmacniających skarpy czy oddzielających ogrodowe przestrzenie.

Fot. JONIEC
Fot. JONIEC

Pozwala to nie tylko na estetyczną organizację przestrzeni, ale też stworzenie przytulnych zakątków, w których można spędzać czas. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania oraz wyobraźni. Bloczki można wykorzystać np. jako donice ogrodowe lub jako murki oddzielające przestrzenie o odmiennym charakterze użytkowym. Świetnie spiszą się w roli podstawy dla ogrodowej ławeczki, czy też jako ścianka altany. Elementy małej architektury ogrodowej takie, jak: palisady, gazony, bloczki skarpowe świetnie sprawdzają się do umacniania skarp, tarasów, ścieżek.

Fot. JONIEC
Fot. JONIEC

Można je także z powodzeniem stosować do ograniczania rabat kwiatowych czy przestrzeni pod drzewkami i roślinami ozdobnymi. To bardzo praktyczna ozdoba ogrodu, alternatywa dla klasycznych płotków. Dzięki tym produktom nie tylko wprowadzimy ład i porządek, ale także zróżnicujemy przestrzeń ogrodu. Projektując przestrzenie użytkowe warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. To pozwoli nam uniknąć rutyny i uzyskać niespotykany efekt niedużym kosztem.


--
REKLAMA:
--

źródło: JONIEC

Artykuły podobne:

d