Sprzęt do zadań specjalnych – bezdławnicowe pompy obiegowe

Podziel się:
Pompy obiegowe to pompy, które w polskiej branży instalacyjnej określane są jako pompy służące do wymuszania obiegu medium w instalacjach przemysłowych, ale również systemach ogrzewania podłogowego czy instalacjach c.o. Na rynku można znaleźć szereg różnego rodzaju rozwiązań, o różnych rodzajach funkcjonaliści i stopniu zaawansowania technologicznego.

Fot. GrundfosFot. Grundfos
Z punktu widzenia użytkownika bardzo ważne jest, aby pompy były funkcjonalne, niezawodne i bezpieczne. Szczególnie ważne jest to przy wyborze pomp przeznaczonych do wykorzystania w instalacjach przemysłowcy, gdyż stopień ich eksploatacji jest znacznie większy niż w przypadku tych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych.Specjaliści wskazując na najlepsze rozwiązanie bardzo często wybierają pompy obiegowe firmy Grundfos.

Czym wyróżniają się pompy Grundfos?

Bezdławnicowa obiegowa pompa grundfos, to urządzenie, które wykorzystywane jest przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej różnego typu, a dokładnie w instalacjach klimatyzacyjnych oraz grzewczych. Ich działanie bazuje na wirnikowych silniach, które pracują zawsze w szczelnie zamkniętej osłonie. Tym, co charakterystyczne to brak uszczelnienia wału. Ciecz, która jest pompowana, w sposób automatyczny chłodzi się i smaruje ruchome części urządzenia jak i jego silnik. Dzięki czemu pompy te są praktycznie bezawaryjne.
REKLAMA:

Najczęściej wybierane pompy Grundfos

Na rynku można znaleźć szereg różnego rodzaju modeli pomp obiegowych bezdławnicowych marki Grundfos. Do najczęściej wybieranych rozwiązań należą:

• MANGA – jest to pompa wyposażona w silnik z magnesem trwałym, jak i posiada nowoczesną i unikatową funkcję AUTOADAP. Na rynku dostępna jest zarówno w konfiguracji jedno, jak i dwubiegunowej, a także w różnych modelach korpusu;

• UPS – to standardowa pompa przystosowana do pracy w obiegowych instalacjach grzewczych oraz ciepłej wody, jak również instalacjach klimatyzacyjnych i chłodzących. Klient ma do wyboru jedną z trzech prędkości obrotowych, które pozawalają na automatyczne dopasowanie pompy do wydajności, którą ma osiągnąć;

• UPE – cechą charakterystyczną tej pompy jest to, że jej prędkość obrotowa regulowana jest elektronicznie. Ma to szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy pompa pracuje w instalacjach, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest zmienne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #do ogrzewanie #instalacje #pompa #Pompy ciepła

Więcej tematów: