newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 24 lutego 2020
23.01.2018r...

Systemy bezpieczeństwa dachu

Jakie wybrać produkty, które pozwolą uchronić się przed spadającym śniegiem i bezpiecznie poruszać się po śliskich dachówkach.
Fot. Braas
Fot. Braas
Fot. Brass
Fot. Brass

Płotek przeciwśnieżny wraz z dachówką i uchwytem do mocowania stanowią kompletny system, który zapobiegnie zsuwaniu się śniegu. Maksymalny rozstaw uchwytów to 90 centymetrów, jednak przy dużych opadach śniegu należy zamocować uchwyty, zachowując mniejsze odstępy. Akcesoria te zamontowane nad drzwiami, ścieżką lub chodnikiem pozwolą ochronić przechodniów przed zsuwaniem się ciężkiego śniegu. Doskonałą alternatywę stanowi belka przeciwśnieżna, która nada dachowi bardziej naturalnego charakteru leśnej posiadłości.

Fot. Braas
Fot. Braas
Fot. Brass
Fot. Brass

Poruszanie się po oblodzonym dachu może być bardzo niebezpieczne. Śliska powierzchnia pokrytej lodem dachówki nie pozwala na dobrą przyczepność, zwiększając ryzyko upadku, który może się okazać tragiczny w skutkach. Ponieważ w okresie grzewczym wykonywanie prac kominiarskich nieraz okazuje się niezbędne, warto zamontować na dachu specjalne systemy umożliwiające poruszanie się.
--
REKLAMA:
--
Stopień z uchwytem, ława kominiarska duża (88 cm długości) i ława kominiarska mała (41 cm długości) to skuteczne zabezpieczenia umożliwiające łatwą komunikację na dachu. Wykonane z aluminium dostępne są w kolorach dachówek, aby nie zaburzać harmonii połaci. Mocowane na specjalnej dachówce, podparte dodatkowo uchwytem lub wspornikiem tworzą solidną i bezpieczną przestrzeń na której można stabilnie stać. Powierzchnia górna została tak wyprofilowana, aby zapobiegać gromadzeniu się śniegu i lodu oraz zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia. Zabezpieczenia mogą zostać zamontowane na połaci o stopniu nachylenia od 15° do 52°.

źródło: Braas

Artykuły podobne:

d