newsletter reklama projekty domów forum
środa 16 stycznia 2019
18.01.2018r...

Wojciech Piłka, Prezes Zarządu firmy GTV nominowany do tytułu „Człowiek Roku 2017”

Wojciech Piłka, Prezes Zarządu firmy GTV, znalazł się wśród czterech osób nominowanych do tytułu „Człowiek Roku 2017”, przyznawanego przez magazyn Meble Plus. Ranking ma wyłonić osobowość, która w 2017 roku wyróżniła się za sprawą trafnych decyzji biznesowych, podejmowanych działań i strategii sprzyjających rozwojowi firmy i całej branży meblarskiej.
Wojciech Piłka, Prezes Zarządu firmy GTV. Fot. GTV
Wojciech Piłka, Prezes Zarządu firmy GTV. Fot. GTV
Każda z czterech nominowanych postaci ma na swoim koncie wiele biznesowych sukcesów oraz cieszy się prestiżem i szacunkiem w branży. Prezes Wojciech Piłka nominowany został za – jak przeczytać można w uzasadnieniu – „stworzenie znanego nie tylko na polskim rynku przedsiębiorstwa dostarczającego nowoczesne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego, za konsekwentne budowanie silnej pozycji lidera na rynku”.

I rzeczywiście – w ciągu dwudziestu lat, dzięki konsekwentnemu rozwojowi, przemyślanym inwestycjom na rynkach zagranicznych i dywersyfikacji oferty produktowej, z małej rodzinnej firmy GTV zmieniło się w holding, w skład którego wchodzą cztery marki: GTV Furniture Accessories, GTV Lighting, GTV Systemy Przesuwne i Högert Technik. Dziś GTV z powodzeniem udowadnia, że wysokiej jakości akcesoria meblowe i oświetleniowe mogą znaleźć się niemal w każdym domu… i to nie tylko w Polsce. Produkty z logo GTV obecne są na kilkunastu rynkach w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Obecnie firma zatrudnia ponad 300 osób na całym świecie, a jej portfolio obejmuje ponad 8.500 SKU.
--
REKLAMA:
--
- Pomysł, entuzjazm, konsekwencja i ciężka praca – to podstawowe czynniki naszego sukcesu. Bardzo świadomie podjęliśmy decyzję o przeznaczaniu zysku na rozwój i promocję marki GTV, poszerzając portfolio naszych produktów i rozwijając kolejne dywizje. To daje nam szersze możliwości alokacji ryzyka inwestycyjnego i poszerzania biznesu, a co za tym idzie nasze decyzje są bardziej stabilne i przemyślane – jesteśmy dla naszych partnerów przewidywalni – wyjaśnia Wojciech Piłka.

Fot. GTV
Fot. GTV
GTV to firma w 100% z polskim kapitałem, śmiało podbijająca kolejne światowe rynki i otwierająca swoje oddziały i spółki – córki w Brazylii, Rosji i Czechach. Własne zaplecze techniczno-logistyczne umożliwia jej swobodne prowadzenie działalności o ogólnoświatowym zasięgu. Na terenie nowoczesnego i w pełni zinformatyzowanego centrum logistycznego w Pruszkowie, w pobliżu autostrady A2, znajduje się biurowiec oraz dwa magazyny wysokiego składu na 20.000 miejsc paletowych o powierzchni 13.000 m² ze specjalnie wydzielonymi składami celnymi. Przedsiębiorstwo posiada również magazyn wspierający w Błoniu o powierzchni 8.000 m². Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie do użytku kolejnych obiektów biurowych i magazynowych, w której znajdą się pomieszczenia badawcze, prezentacyjne i szkoleniowe.

- W naszym przedsiębiorstwie doceniamy polską myśl technologiczną, dlatego stworzyliśmy i rozwijamy własny Dział Badań i Rozwoju. Mieścimy się w aglomeracji warszawskiej, mamy więc dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin. Zespół, który skompletowaliśmy, to grupa zdolnych profesjonalistów, realizująca nowatorskie i innowacyjne projekty w zakresie systemów przesuwnych, oświetlenia LED czy akcesoriów meblowych – mówi Wojciech Piłka.

GTV jest również aktywnym członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, dzieląc się swoimi wielopłaszczyznowymi doświadczeniami związanymi z obecnością na rynkach zagranicznych. Firma wspiera idee konsolidacji i kształtowania wspólnego stanowiska w celu szukania optymalnych rozwiązań, które przynoszą korzyści całej branży meblarskiej.

Głosowanie w rankingu „Człowiek Roku 2017” potrwa 21 styczna. O tym, która z nominowanych osób otrzyma to zaszczytne wyróżnienie, dowiemy się 15 lutego podczas „4Design Days” w Katowicach.

źródło: GTV

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d