newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 26 maja 2019
16.01.2018r...

Części do maszyn – jakość czy cena?

Monitorowanie stanu technicznego maszyn, które są w ciągłej eksploatacji, jest bardzo ważne, gdyż dzięki systematycznej kontroli można wymieniać poszczególne części, które uległy już zużyciu, a co za tym idzie, nie dojdzie do powstania poważnej awarii i konieczności zaprzestania wykonywanych prac. Obecnie części do maszyn budowlanych czy górniczych są powszechnie dostępne, jednak tylko ich prawidłowy dobór zapewni ciągłość pracy bez niechcianych awarii.
Fot. Cemasz.pl
Fot. Cemasz.pl

Części do maszyn – jakie mogą się przydać?

Nigdy nie wiadomo jaka część maszyny ulegnie awarii, dlatego warto znaleźć dobrego dystrybutora, który będzie posiadał „od ręki” niezbędne elementy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze uda się nabyć konkretną część w tym samym dniu. Przestój maszyny może trwać nawet kilka dni, jeśli zajdzie konieczność prowadzania jej od producenta. Niestety będzie to generowało duże straty, dlatego na bieżąco warto monitorować stan:
- elektrozaworów,
- zwrotnic,
- turbosprężarek,
- chłodnic,
- termostatów.

oraz wielu innych układów, w których może powstawać źródło problemu. Szukając sprawdzonych części, pochodzących od znanych i cenionych producentów warto sprawdzić ofertę https://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/cat/, gdzie można nabyć najlepszej jakości części do różnego typu maszyn.
--
REKLAMA:
--

Oryginalne części czy zamienniki?

Zakup części do maszyn budowlanych, górniczych czy innych, które wykorzystywane są do codziennej pracy, może wiążąc się z utrudnieniami. Nie zawsze dystrybutor posiada na stanie wężownice czy uszczelniacz. By nie tracić czasu ani pieniędzy można zwrócić uwagę na tańsze zamienniki, które również sprawdzą się, jednak nie w każdym przypadku. Zamienniki często są gorszej jakości, a co za tym idzie, szybciej ulegają zużyciu, więc fakt faktem, szybciej trzeba będzie je wymienić. Części oryginalne pochodzące od znanych i cenionych producentów są wykonane z najlepszych materiałów, więc są trwałe. Czasem lepiej poczekać kilka dni i mieć pewność, że zamontowana część po kilku dniach nieuleganie ponownej awarii. Owszem zamienniki są tańsze od oryginalnych części, lecz ich jakość jest zazwyczaj adekwatna do ceny.

Gdzie najlepiej kupować części do maszyn?

Kupując części do maszyn, warto wybierać dystrybutorów, którzy oferują części pochodzące od znanych producentów. Obecnie nie brakuje profesjonalnie zaopatrzonych sklepów z takimi akcesoriami, jednak warto zwrócić uwagę na jakość części, a nie na ich koszt. Na pewno nie warto nabywać części, które pochodzą z demontażu, czyli już były zamontowane, jak i nie opłaca się kupować ich z nieznanych źródeł. Sprzęt, który jest w ciągłym użytku, musi być zaopatrzony w najlepszej jakości części, dlatego używane elementy dla własnego bezpieczeństwa lepiej omijać z daleka.

Dodatkowe akcesoria do maszyn

Prócz części zamiennych warto również systematycznie wymieniać i uzupełniać oleje, pamiętając oczywiście o ich prawidłowym doborze, bo olej, który będzie idealny do koparki, nie koniecznie sprawdzi się przy innym typie maszyny. Kupując olej, warto dokupić od razu stosowne filtry.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d