Jak wybrać baterię umywalkową?

Podziel się:
Baterie umywalkowe, choć często bagatelizowane, mają ogromny wpływ na wygodę użytkowników i wygląd samego pomieszczenia. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania ważna jest spójność stylistyczna z aranżacją pomieszczenia, funkcjonalność, bezawaryjność i komfort użytkowania. Liczą się także takie kwestie, jak higiena, łatwość utrzymania baterii w czystości, a także ograniczenie zużycia wody. Jak zatem wybrać model idealny? Podpowiadamy!

Fot. OrasFot. Oras

Styl wnętrza

Bateria umywalkowa swoim wzornictwem powinna nawiązywać do stylu całego pomieszczenia. Modele o delikatnej linii będą idealnym rozwiązaniem do łazienek tradycyjnych. Te o bardziej geometrycznej formie wpiszą się w styl wnętrz nowoczesnych, wręcz futurystycznych. Warto zaznaczyć, że to, jaką baterię zamontujemy w łazience będzie miało ostateczny wpływ na charakter aranżacji.

Rodzaj baterii

Podczas wyboru armatury łazienkowej nie bez znaczenia pozostaje dopasowanie jej do typu umywalki. – Bateria to nieodłączna część całej strefy umywalkowej, dlatego niezwykle ważne jest to, aby tworzyły spójną całość. W zależności od rodzaju umywalki możemy wybrać baterie przeznaczone do montażu ściennego natynkowego lub podtynkowego, a także stojące i wolnostojące, które świetnie komponują się z umywalkami niestandardowymi, np. z nablatowymi lub typu Bowl. Nie bez znaczenia pozostaje także długość wylewki i dostosowanie jej do wymiarów umywalki – radzi Joanna Gręda, ekspert firmy Oras. Coraz częściej przy umywalkach wykorzystywane są modele wbudowane w ścianę. Przy tym rozwiązaniu widoczna pozostaje jedynie wylewka i dźwignia, której funkcją jest uruchamianie i zamykanie przepływu wody.

Fot. OrasFot. Oras

Funkcjonalność i higiena

Przed dokonaniem wyboru armatury sanitarnej do łazienki warto wziąć pod uwagę styl życia mieszkańców. Może bowiem okazać się, że w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem będą baterie bezdotykowe. Dotyczy to m.in. sytuacji, gdy z łazienki korzysta kilka osób. Baterie bezdotykowe zapewniają bezpieczeństwo i wysoki poziom higieny, dlatego idealnie sprawdzają się także w pomieszczeniach przeznaczonych dla małych dzieci. Takie rozwiązanie ma dodatkową zaletę – pozwala ograniczyć zużycie wody nawet o 50%.

Jakość i bezpieczeństwo

Co oznacza dobra jakość w odniesieniu do armatury sanitarnej? To nie tylko dbałość o detale, które widoczne są gołym okiem, ale także niezawodność działania, która ukryta jest w mechanizmie wewnątrz baterii. To w końcu odpowiedzialność producenta, która sprawia, że korzystanie z wody jest przyjazne człowiekowi i całemu środowisku. – Podejmując decyzję o zakupie konkretnej baterii umywalkowej warto zwrócić uwagę nie tylko na jej zewnętrzne cechy, ale także na materiały, które wykorzystano do jej produkcji. Wysoka jakość jest synonimem bezpieczeństwa i pewności, że woda, z której korzystamy nie jest zanieczyszczona. Baterie wysokiej jakości nie zawierają żadnych materiałów niebezpiecznych dla zdrowia. Ponadto surowce, z których wykonywane są produkty, nadają się do ponownego przetworzenia, a zastosowana technologia pozwala oszczędzać wodę i energię – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.
REKLAMA:

Łatwość montażu

Decydując się na dany model baterii umywalkowej warto zwrócić uwagę na łatwość montażu. - Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, których konstrukcja zapewnia szybką i łatwą instalację. Dzięki nim zarówno instalatorzy jak i klienci mają szansę zaoszczędzić swój czas i zminimalizować koszty wymiany. Wystarczy jedynie umieścić baterię w odpowiednim miejscu, przymocować i odpowiednio docisnąć, by zapewnić całości stabilność. Specjalnie przygotowane systemy pozwalają użytkownikom zamontować armaturę jedną ręką w około 3 minuty – wyjaśnia ekspert marki Oras.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Oras
#czytelnia #armatura #baterie #wnetrza #oras #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: