newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
21.11.2017r...

Projekt Starostwa Powiatowego w NUVARRO

W dniach 13-16 listopada 2017r. w Centrum Innowacji NUVARRO, odbył się projekt z zakresu fizyki opartej na odnawialnych źródeł energii (OZE). Wzięli w nich udział uczniowie klas III gimnazjalnych.
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro
Ekspert Centrum Innowacji NUVARRO przeprowadził lekcje z zakresu fotowoltaiki i kolektorów słonecznych opartych na podstawowych pojęciach związanych z fizyką, wykorzystując profesjonalne zestawy OZE korzystające z energii słonecznej. Lekcje te łączyły ze sobą teorię z praktyką w myśl zasady „nauka w praktyce kluczem do szybszego zapamiętywania” i miały na celu zdobycie teoretycznej wiedzy, zrozumienie zasad energetyki słonecznej oraz poznanie budowy poszczególnych systemów.

W ramach spotkania zaprezentowana została wiedza teoretyczna związana z energetyką słoneczną, przeprowadzone zostały doświadczenia demonstrujące podstawowe prawa fizyki z działaniem ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wykonane zostały eksperymenty z poszczególnymi elementami zestawu. Warsztaty umożliwiły uczniom bezpośredni kontakt z doświadczonym ekspertem, także zaangażował ich w samodzielne wykonywanie doświadczeń i łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Oprócz doświadczeń młodzież zaangażowana była w różnego rodzaju zadania m.in. test zamknięty, obliczenia oraz wszelkiego rodzaje zagadki i krzyżówki.
--
REKLAMA:
--
Projekt był działaniem Starostwa Powiatowego w zakresie edukacji ekologicznej i został zrealizowany w ramach zadania pn. „Kopalnia kompetencji – rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W firmie NUVARRO gościła młodzież nie tylko z Konina, ale również z miejscowości: Lisiec Wielki, Żychlin, Brzeźno, Stare Miasto, Sławsk, Rzgów, Ślesin, Kramsk, Wysokie, Golina oraz Kazimierz Biskupi. Projekt miał także na celu pobudzenie kreatywności młodszych mieszkańców tych miejscowości. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematyką oraz chętnie brali udział w zajęciach praktycznych.

źródło: Nuvarro

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d