newsletter reklama projekty domów forum
środa 22 stycznia 2020
15.11.2017r...

Czy warto wybierać lampy LED do zakładów przemysłowych?

Każdy pracodawca musi zwrócić uwagę na jakość oświetlenia w zakładzie pracy. Obecnie wymaga tego również kodeks pracy. Nic w tym dziwnego, w końcu wpływa ono zarówno na wydajność pracowników, ich zdrowie, jak i na ich samopoczucie. Dlatego powinno się zwrócić uwagę na to, aby oświetlenie zostało odpowiednio dobrane, a przy okazji dawało pewną oszczędność.
Fot. Gomar Plus
Fot. Gomar Plus

Dlaczego oświetlenie w zakładach przemysłowych jest takie ważne?

Oświetlenie w zakładach przemysłowych odgrywa bardzo ważną rolę. W końcu brak odpowiednich parametrów może sprawić, że częściej będą miały miejsce błędy i wypadki pracowników. Do tego będą oni odczuwali znacznie szybciej zmęczenie spowodowane wykonywanymi obowiązkami. Z czasem będzie też dochodzić do osłabienia się wzorku, co pociągnie za sobą bardzo niekorzystne skutki dla pracowników. Chodzi tutaj również o bezpieczeństwo pracowników, które zmniejsza się przy obniżonej widoczności w miejscu pracy.

Z tego też powodu pracodawca powinien zwrócić szczególną uwagę na to, aby każdy obiekt o dużej powierzchni posiadał optymalne oświetlenie. Mimo iż wiąże się to ze sporymi wydatkami, nie można marginalizować roli, jaką pełni odpowiednie oświetlenie. Nie oznacza to jednak, że nie można poszukiwać jakichś form oszczędności. W tym celu coraz więcej właścicieli zakładów przemysłowych wybiera lampy LED, które są znacznie bardziej wydajne.
--
REKLAMA:
--

Czym są lampy przemysłowe LED?

Technologia LED stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Nic w tym dziwnego, gdyż oświetlenie LED rozwija się coraz dynamiczniej i być może niedługo całkowicie zdominuje inne źródła światła. Cechą charakterystyczną lamp LED-owych jest przede wszystkim energooszczędność, praktyczność oraz łatwość dostosowania ich do własnych potrzeb.

Lampy LED można stosować w różnych miejscach, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Lampy przemysłowe to ciągle rozwijająca się gałąź oświetlenia LED-owego.

Można podzielić je na trzy kolejne podkategorie:

- oświetlenie skierowane na cały obiekt,
- lampy, których celem jest oświetlenie konkretnych miejsc, aby pracownik zyskał lepszą widoczność w danym miejscu,
- oświetlenie łączące dwa wyżej wymienione rodzaje.

Podział diod LED

Obecnie istnieją dwie podstawowe grupy diod LED, na które powinni zwrócić uwagę pracodawcy. Pierwszą kategorią są diody o niewielkiej mocy, tj. 50-150 m W. Z kolei drugim rodzajem są diody zwane inaczej power LED, których moc waha się między 1 a 5 W. Jak widać, mimo iż dają one odpowiednią ilość światła, to wiążą się jeszcze ze sporą oszczędnością mocy, a co za tym idzie, zmniejszają rachunki za energię elektryczną.

Wybierz najlepsze lampy przemysłowe LED

Wybór lamp do zakładu pracy pełni bardzo ważną funkcję dla pracowników, jak i pośrednio dla pracodawców. Dlatego nie warto oszczędzać na produktach związanych z oświetleniem, gdyż najważniejsza powinna być ich jakość. Bogaty asortyment posiada firma gomarplus.pl, która jest szczególnie często wybierana przez pracodawców i klientów indywidualnych.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d