newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 23 września 2018
12.10.2017r...

Silniki bezszczotkowe zrewolucjonizowały branżę elektronarzędzi

Dzięki nim można pracować wydajniej i z mniejszym prawdopodobieństwem awarii. Pełnię zalet prezentują w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym.
Fot. Lange Łukaszuk
Fot. Lange Łukaszuk
Charakterystyczną cechą urządzeń wyposażonych w silniki bezszczotkowe jest mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

Silniki bezszczotkowe cechuje niższe nawet o 40% zużycie energii niż w przypadku napędów konwencjonalnych. Brak szczotek i komutatora pozwolił na wyeliminowanie niekorzystnego zjawiska iskrzenia – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. To przekłada się na możliwość dłuższej eksploatacji urządzeń i mniejsze ryzyko awarii oraz brak potrzeby częstego serwisowania.

To właśnie szczotki silnika należą do elementów najszybciej zużywających się i wymagających regularnej wymiany. - Przekłada się to na rzadsze wizyty w serwisie, a także na wygodniejszą pracę – dzięki lżejszej konstrukcji elektronarzędzia i minimalizacji poziomu drgań. Większy komfort i precyzję działania gwarantuje również zastosowanie elektronicznego systemu kontroli obrotów – dodaje Marcin Salata.

Fot. Lange Łukaszuk
Fot. Lange Łukaszuk
Kiedy warto wybrać narzędzie z silnikiem bezszczotkowym? Największe zalety tej technologii można dostrzec w przypadku narzędzi akumulatorowych.

Praca bez kabli to wygoda, ale warto zauważyć, że obecnie producenci oferują akumulatory, które wydajnością nie ustępują narzędziom zasilanym sieciowo. – Wystarczy wymienić system Dual Voltage stosowany przez Panasonic, użytkownik pracujący na ogniwie 14,4 V nie odczuwa różnicy względem pracy z pojemniejszym akumulatorem. Pozwala to zachować te same osiągi techniczne przy niższej wadze urządzenia – tłumaczy Marcin Salata.

W przypadku tradycyjnych silników elektrycznych wydajność elektronarzędzi wyraźnie zależy od wartości zasilania zastosowanego akumulatora.
--
REKLAMA:
--

Proponowane narzędzia:

Wkrętarka Panasonic 18V/5,0Ah "CARBON"
- Napięcie zasilania: 18 V
- Zasilanie: Bateria EY9L54B
- Waga z baterią: 2,05 kg
Wiertarko-wkrętarka EY 74A2 LJ2G
- Napięcie zasilania: 18V
- Zasilanie: 2 x bateria EY 9L54 J
- Waga z baterią: 2,05 kg
Zakrętarka udarowa EY 75A7 LJ2G
- Napięcie zasilania: 18 V
- Zasilanie: EY 9L54 J
- Waga z baterią: 1,7 kg

źródło: Lange Łukaszuk

Artykuły podobne:

d