newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
26.09.2017r...

Warsztaty OZE w gminie Pniewy

W dniach 18 oraz 21 września 2017 r. w Szkołach Podstawowych w Pniewach , w miejscowości Nojewo oraz w Chełmnie, odbyły się warsztaty pokazowe z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE). Wzięli w nich udział uczniowie klas VI-VII szkół podstawowych.
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro

Eksperci Centrum Innowacji NUVARRO przeprowadzili lekcje z zakresu fotowoltaiki i kolektorów słonecznych, wykorzystując profesjonalne zestawy OZE korzystające z energii słonecznej. Lekcje te łączyły ze sobą teorię z praktyką w myśl zasady „nauka w praktyce kluczem do szybszego zapamiętywania” i miały na celu zdobycie teoretycznej wiedzy, zrozumienie zasad energetyki słonecznej, poznanie budowy poszczególnych systemów.

Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro
Fot. Nuvarro

W ramach spotkania zaprezentowana została wiedza teoretyczna związana z energetyką słoneczną, przeprowadzone zostały doświadczenia demonstrujące podstawowe prawa fizyki z działaniem ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wykonane zostały eksperymenty z poszczególnymi elementami zestawu. Warsztaty umożliwiły uczniom bezpośredni kontakt z doświadczonymi ekspertami, a także zaangażowały ich w samodzielne wykonywanie doświadczeń i łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży wykazują nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny. Świadczy to o tym, że temat OZE jest tematem popularnym, powszechnym i coraz większe ma znaczenie w życiu codziennym.

Warsztaty są jednym z działań jakie gmina podjęła w tym roku w zakresie edukacji ekologicznej i zostały zrealizowane w ramach zadania pn. „Pniewska zielona misja kontra niska emisja – olimpiada, konkurs, festyn i warsztaty – kompleksowy program edukacyjny dla dzieci i mieszkańców” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
--
REKLAMA:
--
Warsztaty miały także na celu pobudzenie kreatywności młodszych mieszkańców Gminy Pniewy. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematyką oraz chętnie brali udział w zajęciach praktycznych.

źródło: Nuvarro

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d