newsletter reklama projekty domów forum
piątek 21 września 2018
26.09.2017r...

Okna balkonowe HST, montaż z użyciem szyny

Patio HST, czyli wielkogabarytowe tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne, firmy MS więcej niż OKNA, to odpowiedź na najnowszy trend przeszklonych ścian. Ich masywne konstrukcje wymagają profesjonalnego montażu. Producent ma na to własny patent.
Fot. MS więcej niż Okna
Fot. MS więcej niż Okna

Nowoczesne i bardzo obecnie modne wielkoformatowe przeszklenia mają zadanie wpuszczać do wnętrz maksymalnie dużo światła dziennego oraz potęgować wrażenie przestrzeni, dodatkowo w zależności od potrzeb i pory roku łącząc bądź odgradzając nasz dom od tarasu czy ogrodu. Wśród tego typu przeszkleń firma MS więcej niż OKNA oferuje niezwykłe drzwi tarasowe Patio HST, które pozwolą na uzyskanie przeszklonej ściany o szerokości nawet 12m, wysokości 2,5m i świetle przejścia prawie 6m. System przesuwnych skrzydeł sprawia, że otwarte skrzydło nie zabiera przestrzeni po ich otwarcie, jak to ma miejsce przy tradycyjnych drzwiach tarasowych, zaś niski 15mm próg nie stanowiący praktycznie żadnej bariery architektonicznej jest dopełnieniem całości.

Okna balkonowe HST od strony konstrukcji

Solidność konstrukcji i jakość wykonania Patio HST firmy MS więcej niż OKNA widać już przy pierwszym zetknięciu z produktem, gdyż jest ono masywny w swej formie, a jednocześnie wyjątkowo starannie wykonany. Ze względu na duży gabaryt waga skrzydła Patio HST jest znacząca i może dochodzić nawet do 300kg, dlatego zastosowane okucia musza być najwyższej jakości i gwarantować komfortowe otwieranie i zamykanie tak dużej i ciężkiej konstrukcji – w tym przypadku są to sprawdzone okucia AUBI firmy SIEGENIA . Drzwi Patio HST wyposażone są w system 4 rygli antywłamaniowych, które nie tylko blokują je po opadnięciu ciężkiego skrzydła na próg, ale także posiadają funkcję mikrowentylacji. Jeśli dodamy do tego informację o nowoczesnych profilach PVC Salamander szerokości 172 mm, wykonanych w klasie A, wkładach szybowych SUPERtermo, gdzie Ug=0,5 oraz niskim ciepłym progu EcoPass o wysokich właściwościach izolacyjnych, możliwości zastosowania docieplenia profili i ciepłych ramek CHROMATECH ultra , możemy być pewni, że Patio HST firmy MS więcej niż OKNA to najwyższej klasy wielkogabarytowe drzwi podnoszono-przesuwne.

Fot. MS więcej niż Okna
Fot. MS więcej niż Okna

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST – montaż

Ze względu na duża masę, gabaryt, zasadę działania i praktycznie brak regulacji, drzwi tarasowe Patio HST wymagają bardzo profesjonalnego montażu. Jest wiele sposobów montażu, jednak firma MS więcej niż OKNA promuje opatentowane przez siebie rozwiązanie montażu na specjalnej szynie z przekładką termiczną oraz zastosowanie specjalnych wózków pozwalających na drobne korekty ustawień . Szyna gwarantuje podparcie liniowe na całej długości Patio HST i możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach za pomocą dołączonych śrub rozmieszczonych po jej obu stronach.
--
REKLAMA:
--
Dopiero do prawidłowo, za pomocą kotew chemicznych przytwierdzonej do podłoża szyny i jej wypoziomowaniu „pod laser”, stawia się Patio HST i przykręca przy pomocą nitonakrętek. Taki sposób montażu gwarantuje prawidłowe osadzenie, a co za tym idzie wieloletnie bezproblemowe funkcjonowanie nawet największych wielkogabarytowych podnoszono-przesuwnych drzwi Patio HST.

źródło: MS więcej niż Okna

d