newsletter reklama projekty domów forum
piątek 20 lipca 2018
12.09.2017r...

DUOline – nowa linia mocowań do każdego podłoża

Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi kołek rozporowy DuoPower oraz uchylny Duotec.
Fot. fischerpolska
Fot. fischerpolska
Nowa rodzina mocowań DUO jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Dzięki dwukomponentowej budowie kołki cechuje uniwersalność zastosowań. Innowacyjne konstrukcje pozwalają uzyskać wyższe nośności – nawet w płytach budowlanych. Zachowanie się obu kołków względem podłoża daje szerokie możliwości zastosowania i rozwiązuje wiele kłopotów z domowymi montażami karniszy, półek czy regałów.

Technologia DUO opracowana przez grupę fischer łączy dwa komponenty w konstrukcji kołków DuoPower i Duotec. Dzięki kombinacji tworzywa miękkiego i twardego po osadzeniu w otworze kołki odkształcają się w sposób, który najlepiej pozwoli im zespolić się z danym podłożem – cegłą, pustakiem czy płytą g-k. Kołek DuoPower w zależności od dostępnej przestrzeni w wywierconym otworze może rozpierać się, rozkładać lub zapętlać. Dłuższa wersja kołka posiada na końcu dodatkową strefę rozporową do trudnych podłoży, jak np. gazobeton. Ta końcówka, aby zapewnić lepsze trzymanie, rozszczepia się w dwóch kierunkach.
Również w przypadku kołka Duotec dwa współpracujące ze sobą składniki umożliwiają rozchylanie się, blokowanie lub rozpieranie. Dzięki charakterystycznemu elementowi uchylnemu mocowanie bardzo dobrze sprawdza się we wszystkich rodzajach płyt budowlanych – g-k, wiórowych lub pilśniowych. Kołek rozkłada się automatycznie poza płytą i zapiera się z dużą siłą bez ryzyka jej uszkodzenia. Duotec mimo podstawowego przeznaczenia do przestrzeni pustych sprawdzi się również w materiałach pełnych, ponieważ w pełnym podłożu zaczyna zachowywać się jak zwykły kołek rozporowy.

Nowa linia mocowań fischer zapewnia stabilność mocowania nawet wtedy, gdy nie mamy pewności, z jakiego materiału zbudowana jest ściana. Dzięki uniwersalności wyzwaniem nie będzie już montaż obejmujący kilka ścian wykonanych z różnych materiałów. A to duża oszczędność czasu i kosztów. Projektanci fischer wprowadzili szereg innych udogodnień w montażu. W geometrii kołka DuoPower czerwone skrzydełka rozporowe dociskają się do ścianek otworu i wraz ze specjalnymi ząbkami zapobiegają obracaniu się kołka w trakcie montażu. Wąski kołnierz zapobiega wpadnięciu kołka do otworu oraz pozwala na montaż wstępny i przelotowy.
--
REKLAMA:
--
Czerwone elementy kołka Duotec wykonano z twardego nylonu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu mocowanie osiąga wyższą nośność niż tradycyjne rozwiązania tworzywowe. Nylonowe korpusy posiadają wstawki ze stali nierdzewnej, które gwarantują pewność trzymania wkrętu. Przesuwna tulejka Duotec z kołnierzem znacznie ułatwia montaż, jak i korektę położenia kołka w otworze. Niewielka średnica otworu (10 mm) oraz krótki element uchylny (39 mm) ułatwiają montaż w wąskich lub ocieplonych szczelinach. Ze względu na uniwersalne gniazdo kołka można go stosować z wkrętami do drewna, płyt wiórowych lub z prętami nagwintowanymi z przeciwnakrętką.

Do mocowań z wykorzystaniem DUOline wystarczy standardowy rozmiar wierteł (10 mm). To wszystko sprawia, że użycie kołków DUO nie wymaga fachowej wiedzy ani specjalistycznego doświadczenia.

źródło: fischerpolska

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d