newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 28 maja 2018
11.09.2017r...

Okno i drzwi przesuwne w jednym – Schüco AWS PASK

Nowym rozwiązaniem marki Schüco dla budynków o otwartej architekturze jest aluminiowa stolarka uchylno-przesuwna AWS PASK będąca unikatową kombinacją okna i drzwi tarasowych z niskim progiem.
Okno i drzwi przesuwne w jednym – Schüco AWS PASK, Fot. Schüco
Okno i drzwi przesuwne w jednym – Schüco AWS PASK, Fot. Schüco
Okno i drzwi przesuwne w jednym – Schüco AWS PASK, Fot. Schüco
Okno i drzwi przesuwne w jednym – Schüco AWS PASK, Fot. Schüco

Opis produktu:

Drzwi okienne Schüco AWS PASK oferują większą swobodę użytkowania dzięki funkcji łatwego uchylania oraz przesuwania bardzo dużych i ciężkich skrzydeł o wymiarach maksymalnych nawet do 2200x2800 mm w wersji z progiem ościeżnicowym lub 1700x2800 mm w wersji z progiem niskim. Zastosowane w stolarce obwiedniowe okucia mechaniczne AvanTec SimplySmart pozwalają na prostą modyfikację położenia skrzydła za pomocą dźwigni przypominającej dłuższą klamkę. W momencie otwierania skrzydło jest uchylane, a następnie odsuwane od ramy drzwi i bezgłośnie przesuwane za przeszklenie stałe. Takie rozwiązanie gwarantuje maksymalną oszczędność miejsca i bardzo nowoczesny design. Opcjonalnie drzwi mogą być wyposażone również w mechanizm soft close, który dodatkowo zwiększa łatwość obsługi. Na uwagę zasługuje fakt, że drzwi uchylno-przesuwne Schüco PASK mogą być wykonane w ciepłych lub bardzo ciepłych systemach okiennych Schüco AWS z przeszkleniami jedno lub dwukomorowymi o masie pojedynczego skrzydła do 250 kg w przypadku progu ościeżnicowego lub do 150 kg w przypadku progu niskiego. W pozycji zamkniętej rozwiązanie gwarantuje optymalną wodoszczelność do klasy 9A w przypadku progu ościeżnicowego lub do klasy 7A w przypadku progu niskiego. Całkowitą nowością pokazaną po raz pierwszy na targach BAU 2017 w Monachium były drzwi Schüco AWS PASK z niskim progiem o masie skrzydła do 180 kg i odporności na przenikanie wody aż do 750 Pa! Drzwi z niskim progiem wyposażane są standardowo w zabezpieczenia zapobiegające wyważeniu skrzydła.
--
REKLAMA:
--
Zastosowane w drzwiach tarasowych Schüco AWS PASK rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły projektowanie jeszcze większych i bardziej transparentnych przeszkleń uchylno-przesuwnych. Niezależnie od zastosowanej wersji progu drzwi można wykonać z jednym skrzydłem lub dwoma skrzydłami z ruchomym słupkiem, co pozwala na znaczne zwiększenie światła przejścia. Wąska szerokość czołowa profili i niewielka głębokość zabudowy w zależności od wymagań cieplnych i wyboru serii profili okiennych od 65 do 90 mm sprawiają, że stolarka ma bardzo subtelny wygląd i umożliwia maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Innowacyjny system z niskim progiem nie tylko zapewnia lepszy dostęp światła, lecz także usuwa wszelkie bariery architektoniczne. Przy otwartych drzwiach powstaje maksymalnie szerokie przejście, które pozwala nawet dzieciom czy osobom starszym bezproblemowo korzystać ze świeżego powietrza. Nowe rozwiązanie oferuje udogodnienia, które docenią także montażyści. Wszystkie komponenty systemowe zostały opracowane w taki sposób, by maksymalnie zredukować ryzyko błędu.

źródło: Schüco

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d