newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 czerwca 2019
16.08.2017r...

Wygodne, trwałe i estetyczne okna dachowe

Przykładem nowoczesnego rozwiązania jest okno EnergyEndure marki Liteleader, które łączy w sobie cechy okien drewnianych – naturalny wygląd, właściwości izolacyjne, przyjazny mikroklimat (drewno jest materiałem „oddychającym”) oraz aluminiowych – wytrzymałość, szczelność, odporność na czynniki atmosferyczne.
Fot. Liteleader
Fot. Liteleader
Fot. Liteleader
Fot. Liteleader

EnergyEndure zawdzięcza ponadprzeciętną jakość i właściwości ochronne specjalnej budowie – od wewnątrz jest to solidna rama z klejonego warstwowo, laminowanego i zabezpieczonego przeciwgrzybicznie drewna sosny północnoskandynawskiej, natomiast z zewnątrz pokrywa ją wyjątkowo trwałe oblachowanie z aluminium. To perfekcyjne systemowe połączenie wraz ze wzmocnioną konstrukcją ościeżnicy oraz szczelnymi kołnierzami do każdego rodzaju dachu sprawia, że otrzymujemy produkt o podwyższonych parametrach, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając maksymalną ochronę budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, wysoką efektywność energetyczną oraz izolacyjność cieplną.

Mocna konstrukcja to nie wszystko. W standardzie jest także 24 mm podwójny pakiet szybowy z hartowaną szybą zewnętrzną. Dzięki temu EnergyEndure dostarcza optymalną ilość dziennego światła do pomieszczenia, a mieszkańcy mogą cieszyć się komfortem akustycznym i nie obawiać strat ciepła. Ten ostatni parametr ma również znaczenie, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych. W takim przypadku warto rozważyć wybór produktu z „najwyższej półki”, ponieważ ta inwestycja po prostu się opłaci. W oknach marki Liteleader 16 mm ciepła ramka ze stali nierdzewnej zespala komorę międzyszybową wypełnioną bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym – argonem, a pakiet szybowy posiada dwie warstwy niskoemisyjne, które nie przepuszczają chłodu do wnętrza pomieszczeń i zatrzymują w nich ciepło, przyczyniając się do niższych rachunków za ogrzewanie.
--
REKLAMA:
--
Okna dachowe zapewniają odpowiednią ilość światła i świeżego powietrza w pomieszczeniach na poddaszu oraz mają wpływ na zrównoważony bilans energetyczny budynku. Niemniej jednym z najważniejszych kryterium doboru powinno być też wygodne użytkowanie. Dzięki centralnej osi obrotu otwieranie, zamykanie i mycie okien dachowych EnergyEndure jest bardzo łatwe – zawias umieszczony w środkowej części okna pozwala na obrócenie go w ten sposób, aby zewnętrzna strona znalazła się w środku pomieszczenia. Z kolei ergonomiczna klamka u dołu skrzydła umożliwia pasywną wentylację. Można ją ustawić w trzech pozycjach: jedna to całkowite zamknięcie, a dwie, dzięki funkcji mikrouchyłu, odpowiadają za wentylację. O komfort mieszkańców pomogą zadbać właściwie dobrane akcesoria, a zwłaszcza rolety, żaluzje i markizy. W zależności od potrzeb stwarzają wiele wariantów regulacji dopływu docierającego światła oraz chronią przed nagrzewaniem wnętrz.

Wśród licznych zalet drewnianych okien dachowych należy wymienić ich naturalne piękno. Jasne ramy z widocznymi wzorami usłojenia są dekoracyjne i pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Drewno jest przyjemne w dotyku, ciepłe, higieniczne i tworzy w salonie, sypialni czy pokoju do pracy przyjemny klimat. Dzięki właściwościom absorpcji i oddawania wilgoci ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Drewniana stolarka spełnia także wysokie wymagania techniczne i jest wyjątkowo wytrzymała, w tym odporna na działanie ognia. Podczas pożaru nie wydziela szkodliwych substancji, a zewnętrzne spalone warstwy izolują głębsze, co sprawia, że drewno spala się wolno. Ponadto ten naturalny, w pełni odnawialny i podlegający rozkładowi surowiec pozyskiwany ze zrównoważonych upraw (okna EnergyEndure posiadają certyfikat FSC) jest całkowicie ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

źródło: Liteleader

Artykuły podobne:

d