newsletter reklama projekty domów forum
piątek 20 lipca 2018
04.08.2017r...

Drzwi wejściowe CREDO firmy Vox

CREDO to najnowsze drzwi wejściowe w ofercie marki VOX, które łączą ciekawe, minimalistyczne wzornictwo projektu Ewy Śliwińskiej z wysokimi walorami bezpieczeństwa. Model powstał we współpracy z renomowanym producentem zamków i zabezpieczeń dla domu, firmą Gerda.
Fot. Vox
Fot. Vox
Drzwiom zewnętrznym stawiamy o wiele więcej wymagań niż w przypadku ich wewnętrznych odpowiedników. Muszą nie tylko efektownie się prezentować, ale również chronić dom przed intruzami czy zapewniać domownikom komfort akustyczny. Stanowią wizytówkę naszego domu, ale pod reprezentacyjnym obliczem powinny kryć w sobie najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Kluczem do sukcesu jest umiejętne powiązanie funkcji i formy. W przypadku drzwi CREDO receptą okazała się kooperacja dwóch uznanych marek: VOX oferującej szeroki wachlarz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz Gerdy, eksperta w zakresie zabezpieczeń dla domu.

Projektantką CREDO jest Ewa Śliwińska. Jak sama mówi przy projektowaniu drzwi dla marki VOX przyświecała jej następująca idea: „Stworzyć drzwi, których elegancja będzie wynikała z prostoty, spójności oraz dbałości o detale”. Projektantka postawiła na front o rysunku naturalnego drewna w ciemnobrązowym odcieniu, a jego biżuteryjną ozdobę stanowi dekoracyjna aluminiowa listwa oraz wizjer, które tworzą przemyślaną i klarowną kompozycję. Delikatny element z aluminium efektownie kontrastuje z ciemną powierzchnią skrzydła.
--
REKLAMA:
--
Drzwi CREDO są bardzo udanym efektem współpracy marki VOX z renomowanym producentem zabezpieczeń, firmą Gerda, która m.in. wyposażyła ten model w wysokiej klasy klamkę i zamek. Bazę dla drzwi CREDO stanowi stalowa konstrukcja o grubości 62 mm. Front drzwi wykończony został laminowanym panelem na bazie płyty HDF, a boki skrzydła profilami aluminiowymi. Co ciekawe, drewnopodobny panel zewnętrzny jest wymienny. Sposób mocowania pozwala na jego łatwy demontaż i wymianę na ten sam lub inny wzór. Jest to szczególnie wygodne w przypadku uszkodzenia frontu drzwi lub zmiany wystroju mieszkania i chęci dostosowania wyglądu skrzydła drzwiowego do pozostałych elementów aranżacji.

CREDO dostępne są w dwóch wersjach – WX 10 i CX 10, które przy takim samym wyglądzie zewnętrznym różnią się wypełnieniem i osprzętem. Nowe drzwi z oferty VOX wyposażone są w wysokiej klasy zamki i elementy antywłamaniowe renomowanej marki Gerda. Oba modele dysponują zamkiem centralnym i zamkiem dodatkowym. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców przewidziano również wzmocnione bolce przeciwwyważeniowe oraz wzmocnione zawiasy trójdzielne z blokadą demontażu. Model WX 10 wyposażony jest w 6, a CX 10 w 9 punktów ryglowania. Obie wersje mogą poszczycić się wysoką klasą odporności na włamanie – odpowiednio RC2 i RC3.

źródło: Vox

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d