newsletter reklama projekty domów forum
środa 25 kwietnia 2018
19.05.2017r...

Piecyk czy kominek? Co wybrać? Porada eksperta

Kiedy zdecydować się na piecyk, a kiedy na wkład kominkowy? O radę zapytaliśmy eksperta, Mieczysława Kochmańskiego, właściciela firmy Kominki Dovre.
Fot. Kominki Dovre
Fot. Kominki Dovre

Piecyk

Na piecyk warto zdecydować się przede wszystkim przypadku otwartego domu. Duże pomieszczenia i niewielka ilość pokoi aż proszą się o wstawienie urządzenia niewymagającego dystrybucji powietrza. Zaletami piecyków jest to, że szybciej generują ciepło niż wkłady kominkowe i są w stanie szybciej ogrzać pomieszczenie. Dodatkowo ich montaż jest prostszy i tańszy od montażu i zabudowy wkładu kominkowego. Piecyki są również bardziej designerskie, można dopasować urządzenie do wystroju domu i będą stanowić centralny, stylowy dodatek.

Fot. Kominki Dovre
Fot. Kominki Dovre

Wkład kominkowy

Montaż i zabudowa wkładu kominkowego wymaga trochę więcej czasu, pieniędzy i cierpliwości niż instalacja piecyka, ale projekt będzie bardziej spersonalizowany i dostosowany indywidualnie do danego domu. Ponadto, dystrybucja powietrza, na którą pozwala wkład kominkowy pozwoli ogrzać wszystkie pokoje domostwa.
Jednak niezależnie czy zdecydujemy się na wkład kominkowy czy piecyk, należy pamiętać o jakości i normach, jakie musi spełniać urządzenie. Pamiętajmy, że jest to wybór na wiele lat, dlatego warto wybrać produkt o wysokiej jakości i wydajności. Dovre proponuje rozwiązania dobrego gatunku, spełniające nawet najsurowsze normy ekologiczne obowiązujące w znanej ze swoich rygorów przyrodniczych Skandynawii.

--
REKLAMA:
--

źródło: oBud.pl
autor: Mieczysław Kochmański Kominki Dovre

Artykuły podobne:

d