Zasada działania i montaż regulatora ciągu do kotła na paliwo stałe

Podziel się:
Regulator ciągu powietrza płynnie reguluje ilość powietrza wchodzącego do kotła, dzięki czemu kontrolowana jest wielkość płomienia i utrzymywana zadana temperatura wody. Regulator ogranicza przegrzewy kotła, poprawia komfort użytkowania oraz zmniejsza zużycie opału.

Fot. Arka-instalacjeFot. Arka-instalacje

SPOSÓB MONTAŻU

1) Wkręć końcówkę gwintowaną 3/4” (1) w wyznaczone miejsce na kotle. Ustaw regulator w pozycji umożliwiającej właściwą pracę dźwigni i łańcuszka.
Jeżeli regulator został zamontowany zgodnie z rys. A (montaż poziomy) strzałka na korpusie (2) powinna być zwrócona ku górze.
Jeżeli regulator został zamontowany zgodnie z rys. B (montaż pionowy) ustaw go tak, aby gniazdo montażowe dźwigni (3) znajdowało się w tej samej płaszczyźnie co klapa powietrza kotła.

2) Usuń plastikową zaślepkę z otworu w regulatorze i wsuń w ten otwór dźwignię o przekroju sześciokątnym (4), a następnie zamocuj łańcuszek (5) do otworu w dźwigni. Jeżeli zdemontujesz dźwignię, to przy ponownym jej montażu należy zachować pozycję sprzed demontażu.

3) Ustaw pokrętło regulatora (6) na 60°C i zablokuj dźwignię poprzez lekkie jej nachylenie w kierunku podłogi, tak aby łańcuszek znajdował się w jednej osi z otworem do przymocowania łańcuszka w drzwiczkach kotła (7).

Zasada działania i montaż regulatora ciągu do kotła na paliwo stałe
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Arka-instalacje
#arka #instalacje #do montaz #do kotly #poradnik #Instalacje - pozostałe

Więcej tematów: