newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 26 marca 2019
13.12.2016r...

Plany konsolidacyjne i wzrost produkcji w fabryce Husqvarna w Mielcu

W ramach europejskiej strategii rozwoju, Husqvarna Division, która jest częścią Husqvarna Group, konsoliduje i planuje wzrost produkcji Riderów i kosiarek w fabryce w Mielcu w Polsce. Właśnie zakończono budowę nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, który stanowi jednolitą część z fabryką.
Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna
Fot. Husqvarna

Realizując wymagania rynkowe i odnosząc się do wzrastającego popytu na maszyny koszące na rynku europejskim, Husqvarna Division podjęła proces konsolidacji produkcji Riderów i kosiarek w Europie. Dowodem na realizację takiej polityki jest otwarcie nowoczesnego magazynu wysokiego składowania w Mielcu, jako nowy etap inwestycji firmy Husqvarna w Polsce. Otwarty magazyn stanowi uzupełnienie dotychczas funkcjonującej fabryki Husqvarna. Jego powierzchnia wynosi 20 000 m², co łącznie
z powierzchnią fabryki stanowi aż 45 000 m². Fabryka od 2011 roku działa na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec.
--
REKLAMA:
--
„Dzięki wprowadzeniu nowej linii produktów jesteśmy przygotowani na rosnący popyt na produkty serii Rider na rynku europejskim. Nowy Rider z koszem zbierającym, podobnie jak inwestycja w fabrykę w Mielcu – są ważne dla naszej strategii rozwoju, a Grupa Husqvarna dąży do osiągnięcia pozycji lidera rynku w 2020 roku” - podsumował Pavel Hajman, Prezydent Husqvarna Division.

źródło: Husqvarna

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d