Łódź Design Festival

Podziel się:
Około 430 projektantów, kuratorów oraz ekspertów z całego świata, 79 różnorodnych wystaw oraz blisko 170 godzin warsztatów, wykładów i spotkań – tak w skrócie można podsumować 10. edycję Łódź Design Festival. Mecenas Główny Ceramika Paradyż, podobnie jak w latach ubiegłych, aktywnie włączyła się w program oraz organizację wydarzenia.

Fot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika Paradyż
Łódź Design Festival cieszył się w tym roku ogromną popularnością. Sama powierzchnia wystawiennicza w Głównym Centrum Festiwalowym wynosiła 5 tys. m2. Dodatkowo goście mogli zwiedzać 20 pawilonów ustawionych na dziedzińcu budynku oraz obejrzeć polską premierę wielkoformatowych slabów Ceramiki Paradyż. W program zaangażowało się 430 projektantów i kuratorów z całego świata, a imprezę odwiedziło 235 akredytowanych dziennikarzy. Podczas 170 godzin wykładów i spotkań swoją wiedzą dzieliło się 70 ekspertów i panelistów. W ramach plebiscytu Must Have, który jest jednym ze stałych elementów programu Łódź Design Festival, wręczono 69 statuetek, natomiast na wystawie make me! zaprezentowano 24 projekty młodych designerów.

Tradycyjnie już podczas otwarcia festiwalu Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż Adam Tępiński wręczył nagrodę za najlepszy projekt w międzynarodowym konkursie make me! Statuetka Paradyż Award i 20 tys. zł powędrowała w ręce Jana Pfeifera, autora projektu „Instrument Miejski”. Warszawiak zachwycił jury pomysłem na „grającą” barierkę, wydającą dźwięki podczas kontaktu z dłonią. Zwykły, codzienny przedmiot, na który nie zwracamy uwagi, zyskuje dzięki temu zupełnie nowy wymiar, a ludzie przechodzący ulicą przez chwilę mogą poczuć się jak muzycy.

Fot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika ParadyżFot. Ceramika Paradyż
Głównym punktem programu Mecenasa Głównego była interaktywna wystawa „Little Interiors Design”, podczas której odwiedzający wcielali się w rolę projektanta i własnymi rękami aranżowali swoje wnętrza. Do dyspozycji mieli zminiaturyzowane płytki ceramiczne, meble i akcesoria oraz makiety domów. Dodatkową atrakcją była możliwość pokazania swojego projektu innym oraz zdobycia atrakcyjnych nagród.
Mecenas Główny wydarzenia Ceramika Paradyż miał swój udział w licznych wykładach i warsztatach. W ramach bloku TRENDY przedstawiciele firmy opowiadali m. in. o tym, co warto uwzględnić urządzając wnętrze oraz jak nie wpaść w pułapkę chwilowej mody. W trakcie bloku ARCHITEKTURA wygłosili power speech o zastosowaniu produktów Ceramiki Paradyż w rozwiązaniach inwestycyjnych. Ponadto Dyrektor Marketingu wziął udział w dyskusji o tożsamości w projektowaniu rzeczy i marek, a podczas wykładu „Red Dot Award – Oskar Designu”, wspólnie z autorką nagrodzonej kolekcji Trakt, podzielił się z publicznością doświadczeniami w zdobywaniu jednej z najważniejszych nagród w świecie designu. Opowiedział m.in. o emocjach, które towarzyszą odbiorowi nagrody.
REKLAMA:

Ceramika Paradyż kolejny raz była partnerem głównym spotkania dla blogerów wnętrzarskich „Meetblogin”. W ramach wydarzenia zorganizowała warsztat „Złam kod wzoru 2.0”, którego uczestnicy mieli okazję projektować dekoracje dla kolekcji płytek ściennych Favaro. Jak co roku firma przygotowała również atrakcję dla najmłodszych uczestników festiwalu. Tym razem podczas zajęć „Mozaikowe Wariacje” zaprosiła dzieci do kreatywnej zabawy z mozaikami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Paradyż
#wiadomości #wnetrza #paradyz

Więcej tematów: