newsletter reklama projekty domów forum
środa 24 kwietnia 2019
27.09.2016r...

Wzorcowe Mieszkanie Seniora wspiera marka Geberit

Firma Geberit postanowiła wesprzeć inicjatywę „Wzorcowe Mieszkanie Seniora”, która znakomicie pokazuje istniejące możliwości, jakie oferuje firma, aby seniorzy mogli, jak najdłużej cieszyć się byciem u siebie, mimo wieku.
Fot. Geberit
Fot. Geberit

Inicjatywa Wzorcowego Mieszkania Seniora jest promowana hasłem „u siebie mimo wieku”. Nie da się ukryć, że polskie społeczeństwo staje się coraz starsze. Inicjatorka i koordynatorka projektu - dr inż. arch. Agnieszka Cieśla, członek grup eksperckich Komisji Europejskiej, postanowiła nagłośnić ten problem. We współpracy z zaangażowanymi producentami, takimi jak Geberit, usługodawcami oraz instytucjami publicznymi stworzyła inicjatywę, której wynikiem jest pierwszy w Polsce przykład realnego, kompletnego, dedykowanego seniorom mieszkania. To, przemyślany, innowacyjny i wrażliwy społecznie projekt, w którym znalazły się produkty Geberit, tworzące przestrzeń przyjazną dla osób starszych.

Układ pomieszczeń w mieszkaniu idealnym dla seniora musi zapewniać wygodę użytkowania. Jednym z głównych wyznaczników jest zachowanie niezbędnych wymiarów, aby osoba mająca trudności z chodzeniem mogła swobodnie poruszać się o kulach lub na wózku. Zasada ta dotyczy nie tylko ciągu komunikacyjnego, ale także pomieszczenia, a zwłaszcza łazienki, w której zwykle nie ma zbyt dużo przestrzeni.
--
REKLAMA:
--
Wzorcowe Mieszkanie Seniora na warszawskich Bielanach to publicznie dostępne miejsce dla chcących dowiedzieć się więcej o mieszkaniach przyjaznych seniorom, ale także miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. Istnieje możliwość umówienia się z przedstawicielami Geberit na zwiedzanie mieszkania pokazowego.

źródło: Geberit

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d