newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
18.08.2016r...

Hotelowe realizacje z Aluprof

Nowatorskie pomysły architektoniczne, nowoczesny design i zaawansowana technologia – to charakterystyka współczesnych obiektów hotelowych. Coraz częściej uzyskanie spektakularnych efektów wizualnych staje się udziałem europejskiego lidera systemów aluminiowych ALUPROF S.A. Produkty firmy są wybierane przez największe marki hotelowe świata.
Hotel HILTON w Gdańsku. Fot. Aluprof
Hotel HILTON w Gdańsku. Fot. Aluprof

Połączenie nowoczesnych trendów w architekturze ze swobodą obcowania z nimi. Proste, minimalistyczne wnętrza. Przestrzenne przeszklenia i funkcjonalne rozwiązania. To wszystko możliwe jest do uzyskania we współpracy z systemami aluminiowymi i roletowymi producenta z Bielska- Białej. Nie tylko w kraju, ale i za granicą mnożą się realizacje hotelowe z wykorzystanie produktów firmy ALUPROF.

Sieć hoteli Hilton

Po produkty ALUPROF postanowiła sięgnąć jedna z największych i najbardziej znanych sieci hoteli. Luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty sygnowane logotypem Hilton z wykorzystaniem aluminiowych systemów architektonicznych firmy powstały już w Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Łodzi oraz w Wielkiej Brytanii i Kijowie. Hotel w Gdańsku oddany do użytku w czerwcu 2010 roku liczy 150 pokoi, usytuowanych na 700 metrach kwadratowych powierzchni rekreacyjnej, której centralną atrakcją jest przeszklony basen na dachu obiektu. To pierwszy w Polsce hotel skonstruowany w myśl koncepcji „urban-beach”, czyli plaży w centrum dużego miasta. – Umiejscowienie hotelu w Gdańsku, nad Motławą z widokiem na piętnastowieczny Żuraw – symbol Gdańska, było dla konstruktorów ALUPROF ciekawym wyzwaniem, które pozwoliło stworzyć obiekt nowatorski, ale jednocześnie świetnie współistniejący z otoczeniem. Jego malownicze położenie niemal w centrum Starego Miasta dodatkowo podnosi walory wizualne inwestycji – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager firmy ALUPOROF S.A. Budynek został zaprojektowany przez Autorską Pracownię profesora Stefana Kuryłowicza. Ponadto, hotel wyposażony jest w 1000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinny business centre oraz parking podziemny.
--
REKLAMA:
--
Hotel HILTON w Kijowie. Fot. Aluprof
Hotel HILTON w Kijowie. Fot. Aluprof

Inną inwestycją powstałą pod banderą sieci Hilton, w której również zastosowano systemy aluminiowe firmy ALUPROF jest realizacja w Kijowie. Tamtejszy hotel to budynek zaprojektowany przez angielskie biuro architektoniczne John Seifert Architects Ltd. Obiekt liczy 96 metrów wysokości. Jego elewacja wykonana została w formie ściany osłonowej słupowo-ryglowej z użyciem systemu MB-SR60, który jest rozwiązaniem indywidualnym, specjalnie zaprojektowanym przez firmę ALUPROF w odpowiedzi na potrzeby tej inwestycji. Zabudowa aluminiowa całej konstrukcji budynku zajmuje obszar aż 13 000 metrów kwadratowych. Zastosowanie w niej znalazły także systemy MB-SR50 i MB-SR50 IW oraz system okienno-drzwiowy z podwyższoną izolacyjnością termiczną MB-70 HI.

Hotel OVO we Wrocławiu. Fot. Aluprof
Hotel OVO we Wrocławiu. Fot. Aluprof

Hotel OVO Wrocław

W drugim kwartale 2016 roku został oddany do użytku obiekt OVO Wrocław, który powstał według projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architekture. Wizjonerska idea obiektu łączy różne funkcje w jednym budynku: biura, ekskluzywne apartamenty, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel Double Tree by Hilton, zawierającym prawie 200 luksusowych pokoi, restaurację i kasyno. W części mieszkalnej OVO Wrocław mieści się 168 apartamentów, z czego 26 penthousów na najwyższym piętrze budynku.

Uwagę przykuwa wyjątkowa elewacja obiektu. Do jej realizacji wykorzystano systemy aluminiowe firmy ALUPROF – fasadowe MB-SR60 oraz okienne MB-70 HI. Całość budynku okalają opływowe kształty, które wyglądem odzwierciedlają kroplę wody. Systemy zostały dobrane adekwatnie do oczekiwań architektów odpowiadających za projekt inwestycji. W szczególności ważne było dostosowanie odpowiednich parametrów wizualnych, technicznych oraz statycznych.

W futurystyczny projekt zainwestowała firma Wings Properties Sp. z o. o., wchodząca w skład potężnej grupy deweloperskiej Star Group Poland, która ma już na swoim koncie między innymi inwestycję hotelu The Granary we Wrocławiu.

Dzięki systemom ALUPROF powstało również wiele innych obiektów w Polsce. Przykładami takich realizacji mogą być m.in. Hotel Arłamów, Hotel Mikołajki, Mera Spa, Sheraton i Dom Zdrojowy w Sopocie, Hotel Haston i Puro we Wrocławiu oraz Hotel Angelo w Katowicach . Systemy aluminiowe firmy cieszą się także dużą sławą za granicami kraju. Ibis Hotel, Premier Inn i Hampton by Hilton w Wielkiej Brytanii czy Hotel Bredeney i Apartament RPP Koln w Niemczech, to tylko jedne z wielu nowatorskich pomysłów w zakresie rozwiązań aluminiowych, które powstały we współpracy z konstruktorami ALUPROF.

źródło: ALUPROF

Artykuły podobne:

d