newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 24 lutego 2020
12.08.2016r...

SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY

Walory bloczków silikatowych powodują, że stają się one coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym. Dla ułatwienia wykonywania prac murarskich z ich użyciem, Grupa SILIKATY oferuje także produkty uzupełniające w postaci elementów połówkowych. Z pomocą nowego bloczka SILIKAT 1/2NP18 ( element połówkowy dla ścian wykonanych z elementów silikatowych o grubości 18 cm) zyskujemy gwarancję prawidłowego wykonania narożnika oraz łączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi.
SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY
Szeroka gama produktów wapienno-piaskowych oferowanych przez Grupę SILIKATY rozszerzona została także dodatkowo o elementy połówkowe, które zdecydowanie przyspieszają prace konstrukcyjne.

Stosując silikatowe elementy połówkowe SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY o wymiarach 90x180x220 mm, z łatwością i dużą precyzją można wykonać przewiązania murarskie w narożnikach budynku, a także połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Dokładność i precyzja wykonania wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku jest gwarantem jakości całego obiektu. Znormalizowana wytrzymałość na ściskanie bloczków SILIKAT 1/2NP18 to 20 N/mm², co plasuje je w czołówce wyrobów budowlanych i daje pewność trwałości wykonanej konstrukcji.
--
REKLAMA:
--
SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY
SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY

Wykorzystanie elementów połówkowych łączy korzyści wznoszenia prostych, jednolitych ścian oraz zapewnienia sprawnego przeprowadzenia prac wykonawczych. Silikaty połówkowe mogą być murowane zarówno według tradycyjnej, jak również cienkospoinowej metody. W sytuacji, kiedy SILIKAT 1/2NP18 zastosowany zostanie jako uzupełnienie podstawowych elementów silikatowych, eliminuje się również ryzyko pojawienia się błędów wykonawczych oraz zwiększa się pewność, że każde przewiązanie murarskie będzie wykonane prawidłowo. Ma to znaczący wpływ nie tylko na solidność ścian, ale także na ich właściwości izolacyjne, zarówno akustyczne, jak i cieplne.

Już na etapie planowania inwestycji należy rozważyć, jaki rodzaj elementów murowych zostanie zastosowany. Pozwala to na dokładne dopasowanie bloczków stosowanych do wzniesienia poszczególnych ścian, ułatwia późniejsze prowadzenie prac murarskich, a także umożliwia optymalizację kosztów związanych z właściwym wykorzystaniem materiałów budowlanych. Można w ten sposób ograniczyć nie tylko straty materiałowe w postaci niemożliwych do wykorzystania docięć, ale także zdecydowanie zminimalizować czas poświęcony na docinanie całych bloczków.

źródło: Grupa SILIKATY

d