newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 25 marca 2019
04.08.2016r...

Unikalna technologia wykonania umywalek od Technistone

We współczesnych aranżacjach kuchni i łazienek stawia się na oryginalne wzornictwo. Standardem staje się łączenie pięknego designu z funkcjonalnością. Przykładem tych tendencji są nowe umywalki Technistone, wykonane z konglomeratu kwarcowego, charakteryzujące się skośnym dnem oraz brakiem tradycyjnego odpływu.
Architekci firmy Technistone stworzyli nowy projekt umywalek o geometrycznym kształcie, których cechą charakterystyczną jest niecka ze skośnym dnem.

Fot. Technistone
Fot. Technistone

Technologia produkcji umywalek Technistone polega na wycięciu w powierzchni płyty prostokątnego otworu i opuszczeniu jego dna pod zadanym kątem. Dzięki przemyślanemu projektowi nadmiar wody kierowany jest wprost do podłużnej szczeliny, nie ma więc ryzyka zatkania przepływu lub gromadzenia się płynu wewnątrz niecki.
Te nowoczesne umywalki dzięki temu, że wykonane są z tego samego materiału co powierzchnia robocza, pozwalają osiągnąć efekt homogenicznej, jednolitej powierzchni. Integracja niecki z blatem minimalizuje też ryzyko przedostania się wody i zanieczyszczeń w potencjalne szczeliny. Trzeba pamiętać jednak, że ze względu na nietypową formę odpływu, w umywalkach o spadzistym kształcie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego sitka, dlatego są one dedykowane głównie do łazienek i salonów kąpielowych. Co prawda produkt znajdzie swoje zastosowanie także w kuchni jako stylowy zlewozmywak, należy jednak uważać, aby odpadki nie przedostawały się do kanalizacji.
--
REKLAMA:
--
Fot. Technistone
Fot. Technistone

- Te wszystkie cechy posiada konglomerat kwarcowy – kamień ulepszony technologicznie, który łączy naturalny wygląd surowca z doskonałymi właściwościami użytkowymi. Unikalna i wyjątkowo trwała struktura materiału sprawia, że umywalki wyróżniają się podwyższoną odpornością na uderzenia i zarysowania. Dodatkowo są wodoodporne i antybakteryjne, dlatego świetnie sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. W odróżnieniu od naturalnego kamienia konglomerat nie zmienia koloru pod wpływem wody, jest też łatwy w czyszczeniu. Ultra gładka powierzchnia jest delikatna i miła w dotyku, a bogata oferta kolorystyczna pozwala stworzyć łazienkę marzeń – przyznaje Krzysztof Piotorwski, przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.

Umywalki oferowane są we wszystkich wybarwieniach, dostępnych na stronie producenta – od śnieżnobiałej powierzchni Crystal Absolute White, przez utrzymaną w stylizacji glamour linię Starlight, charakteryzującą się zawartością szkła i połyskujących zwierciadeł, aż po wysmakowaną kolekcję Noble, do złudzenia przypominającą klasyczne marmury. Bogata oferta kolorystyczna, niedostępna w przypadku umywalek ceramicznych, daje możliwość idealnego dopasowania produktu do każdej sytuacji projektowej, nadając aranżacji stylowy i oryginalny charakter.

źródło: Technistone

d