newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
04.08.2016r...

SCHELL MONTUS C 90

Stelaże podtynkowe, które pozwala zarówno na estetyczne ukrycie elementów instalacji, jak również ergonomiczne rozplanowanie miejsca w łazience. Moduły montażowe SCHELL pozwalają na maksymalną oszczędność miejsca, dzięki minimalnej głębokości zabudowy 80 mm.
SCHELL MONTUS C 90. Fot. SCHELL
SCHELL MONTUS C 90. Fot. SCHELL
Moduł montażowy SCHELL MONTUS C 90 to rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w ściance szkieletowej lub przedściance. Głębokość zabudowy spłuczki wynosi zaledwie 80 mm, a całego modułu wraz z kolanem odpływowym – 90 mm.
Dzięki wysokości 1110 mm rozwiązanie można obudować niską ścianką gipsowo-kartonową z półką stanowiącą dodatkowe miejsce na przybory. Uniwersalne rozwiązanie montażowe może być łączone z miskami ustępowymi o rozstawie 180 lub 230 mm.
Dodatkową zaletą pod kątem dopasowania do indywidualnej sytuacji montażowej są ruchome stopki, których wysokość może być regulowana w zakresie nawet do 150 mm.
W standardzie moduł jest wyposażony we wszystkie potrzebne akcesoria systemowe, jak np. regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT, zawór napełniający w klasie szumów I czy rura płuczkowa o średnicy 45 mm.
Rozwiązanie posiada funkcję dwustopniowego spłukiwania – 3 i 6 litrów. Unikatową zaletą produktu jest mechanizm opóźnionego napełniania, który pozwala na dodatkową oszczędność nawet do pół litra wody.
--
REKLAMA:
--
SCHELL MONTUS C 80 n. Fot SCHELL
SCHELL MONTUS C 80 n. Fot SCHELL

Rozwiązania dla specjalnych projektów

W ostatnich latach rośnie popularność budownictwa prefabrykowanego, którego charakterystyczną cechą są indywidualne rozwiązania instalacji. W takim przypadku sprawdzą się podtynkowe spłuczki zbiornikowe SCHELL MONTUS C 80 n bez ramy. Rozwiązanie przeznaczone do zabudowy w murze zostało zaopatrzone w standardzie w matę montażową.
Tak jak SCHELL MONTUS C 90 cechuje się płytką głębokością zabudowy 80 mm, dlatego doskonale sprawdzi się nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Jest odpowiednie zarówno do misek stojących, jak i wiszących. Ergonomiczne rozwiązanie pozwala ponadto na oszczędność wody – oprócz dwustopniowego spłukiwania oferuje także funkcję oszczędzania wody.
Standardowe ustawienie fabryczne wynosi 3 i 6 litrów na jedno spłukiwanie, a w wersji oszczędnościowej – odpowiednio 3 i 4 litry.

źródło: Schell

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d