newsletter reklama projekty domów forum
środa 24 października 2018
13.07.2016r...

Jak wybrać odpowiedni system dymowy, spalinowy lub powietrzno-spalinowy?

Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni system kominowy, gdyż źle dobrany może być główną przyczyną pożarów i zaczadzeń od urządzeń grzewczych.
Fot. MK Systemy Kominowe
Fot. MK Systemy Kominowe
Warto więc wybór komina powierzyć fachowcom. Podstawowa zasada mówi, że wybieramy zawsze komin do urządzenia grzewczego, nigdy na odwrót. Najistotniejszym parametrem przy wyborze systemu kominowego jest dobór jego odpowiedniej średnicy i przebiegu, parametrów, które wpływają na prawidłową pracę urządzenia grzewczego.

W związku z faktem, iż np. systemy powietrzno-spalinowe pracują w nadciśnieniu, o ich średnicy decyduje głównie spręż wentylatora w jaki jest wyposażony dany kocioł. Im wyższy komin tym średnica większa, w przeciwieństwie do kominów dla starych urządzeń z otwartą komorą spalania, w których im komin był wyższy, tym można było zastosować mniejszą średnicę.
--
REKLAMA:
--
Decydując się na zakup konkretnego rozwiązania zaufajmy renomowanym firmom oferującym wyłącznie produkty z certyfikatem lub aprobatą techniczną. Prześledźmy referencje, którymi może się poszczycić marka. Sprawdźmy, jakie ma opinie produkt, którego zakup rozważamy.

źródło: MK Systemy Kominowe

Artykuły podobne:

d