newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
28.03.2012r...

Jak pielęgnować elewacje

Zadaniem bezspoinowego systemu dociepleń, obok oczywistej funkcji termoizolacyjnej, jest także zapewnienie elewacji trwałego, estetycznego wyglądu. Różnorodne czynniki, takie jak osiadanie zanieczyszczeń, czy pojawianie się różnorodnych mikroorganizmów sprawiają, że z czasem wygląd ścian zewnętrznych traci swoją atrakcyjność. Aby temu zapobiec, musimy dokonywać regularnych przeglądów naszej elewacji oraz przeprowadzać zabiegi oczyszczające i pielęgnacyjne.
Zaniechanie przeprowadzania zabiegów związanych z oczyszczaniem elewacji z brudu i mikroorganizmów może z czasem doprowadzić do obniżenia rynkowej wartości obiektu i pogorszenia efektywności termoizolacji. Algi i glony mogą także negatywnie wpływać na stan zdrowia mieszkańców nieruchomości. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować się do wskazówek zawartych w poniższych tabelach.

Jak pielęgnować elewacje

W razie wystąpienia wspomnianych wyżej objawów, zaleca się, w zależności od występowania istniejącego zanieczyszczenia, natychmiastowe przystąpienie do prac związanych z ich usunięciem. I przywróceniem pierwotnego wyglądu elewacji.
--
REKLAMA:
--

Sposoby postępowania w wypadku zaobserwowania kolejnych stopni zanieczyszczenia elewacji:


Jak pielęgnować elewacje

Jeżeli stwierdzimy obecność mikroorganizmów na elewacji budynku, przede wszystkim powinniśmy usunąć ich kolonie ze ściany i zlikwidować warunki sprzyjające ich ponownemu rozwojowi. Elewację trzeba zabezpieczyć przed zakażeniem wtórnym. Z przeprowadzeniem tych prac nie należy zwlekać, ponieważ może to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń elewacji i wpędzić nas w poważne koszty!

źródło: Obud
autor: Sambor Zarzycki

Artykuły podobne:

d