newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 22 września 2019
27.01.2016r...

ZRÓB TO SAM – namiot w dziecięcym pokoju

Deszczowe, zimne bądź śnieżne dni trzeba jakoś przetrwać. Tylko jak wytłumaczyć to dzieciom? A może lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i zbudować im namiot do domowych zabaw?
Co jest potrzebne:
- cztery listwy z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 4,4 cm x 2,4 cm;
- listwa z drewna sosnowego o wymiarach 110 cm x 4,4 cm x 2,4 cm;
- listwa z drewna sosnowego o wymiarach 105 cm x 4,4 cm x 2,4 cm;
- pręt z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 2,2 cm;
- kolorowa tkanina (o wymiarze 250 cm x 120 cm);
- 8 wkrętów do drewna (4 mm x 40 mm);
- zszywacz PTK 14 EDT;
- akumulatorowa wkrętarka z adapterem tnącym;
- akumulatorowa wiertarko-wkrętarka.
*Listwy o długości 1,2 m zostaną wykorzystane do stworzenia boków namiotu, a dwie krótsze posłużą do wykonania podłogi.


Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 1.

Pierwszym krokiem jest zebranie materiałów z poniższej listy. Wybierając drewno do budowy namiotu, postaraj się, by było jak najbardziej gładkie. Uchroni to dzieci przed nieprzyjemnymi drzazgami podczas zabawy.

Krok 2.

Za pomocą wiertła wywierć otwory o średnicy 2,2 cm we wszystkich czterech listwach bocznych na wysokości 1,1 m. Następnie ułóż jedną listwę na drugiej i złącz je drewnianym prętem. To samo zrób z dwiema pozostałymi listwami. Drewniany pręt musi być idealnie dopasowany do otworów, żeby konstrukcja się nie chwiała.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Następnie połącz końce dwóch listew wewnętrznych z krótszą listwą podłogową (o długości 1,05 m). Do wykonania zewnętrznej strony użyj dłuższej, 1,1 - metrowej listwy podłogowej. Połącz ze sobą wszystkie listwy za pomocą wkrętów do drewna. Dzięki takiej konstrukcji namiot można w łatwy sposób złożyć do przechowania.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 3.

Wybierz tkaninę. Dobrze, by materiał był mocny i antypoślizgowy. Następnie przytnij go tak, by był on 10 cm dłuższy od ramy.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 4.

Postaw namiot rozstawiając na odpowiednią szerokość listwy podłogowe. Jeśli zamierzasz bawić się w nim razem z dziećmi, wejście powinno być nieco szersze.
Rozłóż przycięty materiał na drewnianej konstrukcji i go wygładź. Następnie owiń nim dolne końce listew podłogowych od zewnątrz do wewnątrz.

Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 5.

Mocno przytwierdź materiał po wewnętrznej stronie listwy podłogowej za pomocą zszywacza. Nie zaszkodzi, jeśli przymocujesz ją również do listew bocznych.

Krok 6.

Czas na zabawę!

Materiał opracowano na podstawie informacji prasowej BOSCH.--
REKLAMA:
--

źródło: Bosch

Artykuły podobne:

d