newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
01.10.2015r...

Systemy okienne Aluprof

Współczesna architektura wymaga współczesnych rozwiązań. System okienny o wąskich profilach MB-Slimline firmy Aluprof, to rozwiązanie spełniające wymogi stawiane przez konstruktorów.
Fot. Aluprof
Fot. Aluprof
W architekturze, zarówno przemysłowej, jak i mieszkaniowej, panuje trend na jasne i duże przestrzenie. Konsekwencją są coraz większe powierzchnie okienne. Aby zadbać o dobrą izolacyjność termiczną konieczne są nowe rozwiązania w zakresie stolarki okiennej. Jednym z nich jest system okien o wąskich profilach MB-Slimline.

MB-Slimline to system okien o wysokiej izolacyjności termicznej Uw od 0,8 W/(m2K) – przeznaczony do wykonywania różnych typów okien otwieranych do wewnątrz (rozwieranych, uchylnych, rozwierano-uchylnych) oraz stałych – mówi Elżbieta Dziubak, Generalny Architekt firmy ALUPROF S.A.– Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest bardzo mała szerokość profili aluminiowych widocznych od strony zewnętrznej konstrukcji, co umożliwia budowę skrzydeł okien w dwóch wariantach – z widocznymi lub niewidocznymi profilami od zewnętrznej strony zabudowy

Systemy nadają się zarówno do budownictwa nowoczesnego, jak i do budynków objętych renowacją. Szczególnie sprawdzają się przy loftach – obiektach przemysłowych zamienianych na mieszkalne.

Fot. Aluprof
Fot. Aluprof

Wiele obiektów zabytkowych charakteryzuje dominanta otworu okiennego i jednocześnie cienka rama okna oraz jego niewidoczne skrzydła. Przy odnawianiu budynku należy respektować zastaną tkankę budynku i jak najwierniej ją odtworzyć – tłumaczy Elżbieta Dziubak – Dlatego stare, stalowe okna z powodzeniem zastępowane są nowoczesnymi, lecz wpisującymi się w charakter zabytku oknami o delikatnej linii, np. z systemu MB-Slimline. Zachowujemy tym samym unikalny wygląd danego obiektu oraz zyskujemy najwyższe parametry termiczne i użytkowe

Oprócz szeregu korzyści, na jakie wskazuje producent (dobra izolacyjność termiczna, skuteczna izolacja akustyczna, szczelność na wodę, infiltracja powietrza, wysoka wytrzymałość), systemy MB-Slimline charakteryzują się łatwością w montażu. Technologia wykonania konstrukcji jest maksymalnie uproszczona, dzięki temu, że połączenia profili wykonuje się poprzez skręcanie lub kołkowanie.
--
REKLAMA:
--

źródło: Aluprof

Artykuły podobne:

d