Strop Ytong

Podziel się:
Stropy Ytong wykonuje się ze zbrojonego betonu komórkowego. Ze względu na wagę poszczególnych elementów, montaż stropu wymaga użycia dźwigu. Zaletą stropu jest to, że można go obciążać zaraz po ułożeniu (nie wymaga przerwania prac budowlanych). Stropy Ytong są lżejsze niż stropy gęstożebrowe i nie stanowią tak dużego obciążenia dla murów.

 Fot. Ytong Fot. Ytong Płyty stropowe Ytong to elementy produkowane ze zbrojonego betonu komórkowego. Klasa wytrzymałości materiału to 4,4, a gęstość 550 kg/m3 (dla porównania pustaki z keramzytobetonu mają wytrzymałość równą 5). Beton komórkowy, to rodzaj lekkiego betonu otrzymywanego przez wprowadzenie gazu (np. powietrza) pod ciśnieniem, do mieszanki cementowej. W efekcie powstają w nim jednorodne pory, zwane komórkami. W Polsce stosowany jest od ponad sześćdziesięciu lat.

Zdania, co do tego materiału budowlanego są podzielone. Inwestorzy za jedną z jego wad podają kruchość. Można temu zaradzić, stosując wzmocnienia, by uniknąć w przyszłości remontów. Z drugiej strony Ytong wykazuje bardzo dobre parametry cieplne (stropy te nie wymagają stosowania dodatkowego ocieplenia) i wysoką klasę odporności na ogień (A1), co jest istotne w przypadku stropów.
REKLAMA:

 Fot. Ytong Fot. Ytong Strop Ytong stosuje się w budownictwie mieszkalnym jak i użyteczności publicznej, przy obiektach handlowych i halach przemysłowych. Strop montowany jest w jeden dzień (około 4-6 godzin). Nie trzeba stosować podpór montażowych, a strop zaraz po zamontowaniu można obciążać, np. układając na nim palety z bloczkami, do murowania kolejnej kondygnacji. Po ułożeniu ma równą powierzchnię, co minimalizuje ilość wylewek betonowych, a tym samym przyspiesza roboty wykończeniowe.

 Fot. Ytong Fot. Ytong Fot. Ytong Fot. Ytong
 Fot. Ytong Fot. Ytong Zalety
- Czas wykonania (szybki montaż, brak przerw technologicznych związanych z wiązaniem betonu),
- Możliwość bezpośredniego obciążania stropu lub dachu tuż po jego zamontowaniu,
- Brak dodatkowych kosztów związanych z szalunkami i podporami montażowymi,
- Ograniczenie do minimum „mokrych” prac na budowie.

Wady
- Koszt wynajmu dźwigu oraz firmy wykonawczej,
- Kruchość materiału,
- Niektórzy inwestorzy narzekają na akustykę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#czytelnia #stropy, posadzki #ściany #obud #strop #z beton_komorkowy

Więcej tematów: