newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
31.03.2015r...

Nowe pompy Kärcher w domu i ogrodzie

Każdy właściciel domu wie, że woda staje się z roku na rok coraz droższa. Warto więc zacząć wykorzystywać wodę z alternatywnych źródeł np. deszczówkę, wodę z beczek, cystern i zbiorników, źródeł naturalnych czy studni. Jest to nie tylko ekonomicznie opłacalne, ale także wysoce przyjazne dla środowiska. Woda użytkowa może skutecznie zastąpić wodę wodociągową zarówno w ogrodzie (do nawadniania roślin) jak i w domu (do pralki czy WC). Kärcher oferuje pompy do różnorodnych zastosowań: nawadniania ogrodów, zaopatrywania domów w wodę i wypompowywania czystej lub brudnej wody.
Kärcher w 2014 wprowadził zmianę w oznakowaniu oferty pomp ciśnieniowych. Użytkownik ma możliwość wyboru optymalnego do potrzeb urządzenia spośród 7 klas. W zależności od miejsca zastosowania wyróżniamy:

1. Pompy do zastosowania w ogrodzie np.; BP 2, BP 3, BP 4 Garden oraz lepiej wyposażone w zestawach Garden Set lub Set Plus (z dodatkowymi szybkozłączami, adapterem na kran, pistoletem spryskującym i wężami).
2. Pomy do zastosowania zarówno w ogrodzie jak i w domu np. pompy BP 3, BP 4, BP 5 i BP 7 Home & Garden oraz w linii eco!ogic.
3. Pomy przystosowane do poboru wody z beczek np. BP 1 Barrel.
4. Pomy przystosowane do poboru wody ze zbiorników i studni np. BP 2 Cistern, BP 4 i BP 6 Deep Weel tzw. pompy głębinowe.
--
REKLAMA:
--
 Fot.Kärcher
Fot.Kärcher
 Fot.Kärcher
Fot.Kärcher

 Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Wszystkie pompy charakteryzują się długą żywotnością i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Automatycznie włączają się wraz z wystąpieniem zapotrzebowania na wodę, a następnie wyłączają - co gwarantuje pompom dłuższą żywotność i obniża koszty eksploatacji. Pompy wyposażone w wielostopniowe wirniki (BP 4 i BP 6 Deep Weel, BP 2 Cistern, BP 5 i BP 7) pracują wyjątkowo cicho i są znacznie bardziej energooszczędne w stosunku do pom napędem typu Jet (pozostałe modele pomp). Dodatkowo modele z linii eco!ogic w trybie czuwania (stand-by) w ogóle nie pobierają energii.

Pomy do domu i ogrodu są wyposażone w filtr wstępny, zawór zwrotny oraz zabezpieczenie przed pracą na sucho. W razie awarii, kontrolki pokazują, w którym miejscu znajduje się przyczyna usterki – po stronie ssącej czy po stronie ciśnieniowej. Pompy wyposażone są w dwu wyjściowy adapter, który można zamontować na różne sposoby, co pozwala ustawić podłączane węże w pożądanym kierunku i zasilić obydwa wyjścia równocześnie. Maksymalna głębokość zasysania wynosi ok 8 m, ciśnienie od 4 do 6 bar a maksymalna wydajność tłoczenia od 3300 do 6000 l/h w zależności od modelu.

 Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
 Fot.Kärcher
Fot.Kärcher

 Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Pompy ogrodowe przeznaczone są głównie do nawadniania ogrodów i trawników z alternatywnych źródeł wody. Pobierana woda tłoczona jest dalej pod ciśnieniem, co umożliwia jej efektywny transport i wykorzystanie do zasilania spryskiwaczy, zraszaczy, pistoletów i innych akcesoriów do nawadniania. Pompy są wyposażone są duży wyłącznik, oraz w zabezpieczenie, które skutecznie chroni pompę przed przegrzaniem. Maksymalna głębokość zasysania wynosi ok. 8 m, ciśnienie od 3.5 do 4,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia od 3000 do 4000 l/h w zależności od modelu.

Pompy głębinowe Kärcher pozwalają na korzystanie z wody ze studni głębinowych o małych średnicach oraz podziemnych zbiorników na wodę deszczówkę. Dzięki mocnej obudowie ze stali szlachetnej są wysoce odporne na mechaniczne uszkodzenia i mogą bezpiecznie pracować pod woda. Modele BP 4 i BP 6 dodatkowo charakteryzują się wyjątkowo łatwą obsługą, dzięki przełącznikowi on/off znajdującemu się na końcu przewodu zasilającego. Zintegrowana stopka, która podnosi pompę, znacząco ogranicza zasysanie zanieczyszczeń i piasku, co jest szczególnie istotne przy montażu pompy w cysternach czy zbiornikach na deszczówkę. Dzięki wyposażeniu silników w wielostopniowe wirniki, pompy mogą skutecznie zasysać wodę nawet z głębokości 27 m (BP 6). Maksymalna ciśnienie wynosi do 5,5 bar a maksymalna wydajność tłoczenia może dochodzić na wet do poziomu 5000 l/h w zależności od modelu.

 Fot.Kärcher
Fot.Kärcher
 Fot.Kärcher
Fot.Kärcher

Źródło: Kärcher

źródło: Kärcher

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d