newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 16 czerwca 2019
09.02.2015r...

KÖSTER TPO

W ofercie KOESTER Polska od początku 2015 roku dostępne są folie dachowe KÖSTER TPO. TPO jest skrótową nazwą Termoplastycznych Poliolefinów.
 Fot. KOESTER
Fot. KOESTER
Folie dachowe KÖSTER TPO nie zawierają PVC oraz niezwiązanych cząsteczkowo plastyfikatorów (zmiękczaczy). Dlatego z tworzywa tego nie uwalniane są do środowiska zmiękczacze, dzięki temu folia dachowa TPO zachowuje elastyczność i inne parametry przez bardzo długi okres czasu - nawet kilku dzisięcioleci.

TPO jest materiałem ekologicznym, gdyż może być poddawany recyklingowi, nawet kilkakrotnie. Dodatkowo folie TPO nie uwalniają szkodliwych dla środowiska halogenów. Ponadto, dowiedziono w trakcie badań na rybach, że folie TPO nie uwalniają toksycznych substancji do wody.
--
REKLAMA:
--
Przy remontach dachów folie dachowe KÖSTER TPO mogą być stosowane zarówno na bitumiczych pokryciach dachowych (z papy) jak i na warstwie termoizolacyjnej z polistyrenu EPS.

 Fot. KOESTER
Fot. KOESTER
Folie dachowe są montowane na dachach na trzy sposoby: poprzez mocowanie mechaniczne, luźne ułożenie z warstwą dociskową lub poprzez przyklejenie całej powierzchni folii dachowej. W celu określenia najbardziej optymalnej metody montażu folii dachowej należy wziąć pod uwagę następujące kryteria: nachylenie powierzchni dachu, siła wiatru, aspekty architektoniczne jak dachy zielone oraz to czy jest to remont lub budowa nowego obiektu. Niezależnie od sposobu montażu folii jej zakłady zgrzewane są za pomocą gorącego powietrza. Zgrzewanie nie tylko jest przyjaznym dla środowiska sposobem łączenia, ale przede wszystkim zapewnia jednorodną strukturę materiałuw miejscu zgrzewu. Dzięki właściwościom termoplastycznym, dwa pasma folii TPO stają się jednym - nierozerwalnym.

Źródło: KOESTER Polska

źródło: Koester

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d