newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 czerwca 2019
05.02.2015r...

Lekkie i elastyczne rozwiązanie dachowe – IZOHAN MONOFLEX PVC

Współczesne projekty wymagają technologii i produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb inwestorów, jak np. nieregularne kształty obiektu czy konieczność zastosowania materiałów alternatywnych wobec powszechnie stosowanych. Rozwiązaniem jest jednowarstwowa zbrojona membrana dachowa PVC - IZOHAN MONOFLEX PVC, oferowana przez należącą do Grupy ATLAS firmę IZOHAN.
 Fot. IZOHAN
Fot. IZOHAN
Produkt jest przeznaczony głównie do mechanicznego mocowania w systemach dachowych na dachach płaskich i pochyłych – zarówno tworzenia nowych pokryć dachowych, jak i renowacji już istniejących. Montaż jest prosty, szybki, bezpieczny i pozwala utrzymać czystość w miejscu pracy. Mocowanie odbywa się bowiem mechanicznie przy pomocy łączników teleskopowych, jedynie zakłady należy poddać zgrzewaniu gorącym powietrzem.

IZOHAN MONOFLEX PVC, którego osnowę stanowi tkana siatka poliestrowa, jest alternatywą dla powszechnie stosowanych rolowych materiałów bitumicznych. Jako system jest rozwiązaniem tańszym, co odgrywa szczególną rolę w przypadku inwestycji wielko powierzchniowych i lżejszym (zastosowanie membrany o grubości 1,5 mm oznacza nacisk około 2 kg/m2). Dzięki wysokiej elastyczności, produkt można z łatwością dostosować do nieregularnych kształtów budowli.
--
REKLAMA:
--
Membrana charakteryzuje się wysoką estetyką, na co składa się m.in. wyróżniająca się jakość zgrzewania liniowego. IZOHAN MONOFLEX PVC jest także odporny na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV oraz uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie – cechuje się długą żywotnością (około 30 lat). Membrana jest również łatwa w wymianie i renowacji, zaś zużyty materiał podlega recyclingowi.

IZOHAN MONOFLEX PVC jest dostępny w dwóch podstawowych kolorach z palety RAL – szarym (RAL 7046) i ciemnoszarym (7015), w rolkach o długości 20 m. W zależności od wymagań projektowych, inwestor może wybrać wersję o grubości 1,2 mm lub 1,5 mm o szerokościach 1,06 m i 2,12 m. Wszechstronność zastosowania membrany IZOHAN MONOFLEX PVC umożliwia również stosowanie jej w systemach balastowych lub pełnoklejowych w połączeniu z klejem kontaktowym PVC lub klejem typu Sprayfast PCA.

IZOHAN oferuje membranę w ramach systemu wraz z akcesoriami umożliwiającymi jej instalację – ścieżkami komunikacyjnymi, prefabrykowanymi narożnikami i wpustami, kształtką PVC (tzw. „rąbkiem stojącym”), blachą powlekaną PVC, systemami mocowania teleskopowego, oraz listwami dociskowymi perforowanymi, warstwami izolacyjnymi i paroizolacyjnymi, klejami, czyścikami i uszczelniaczami.

źródło: Izohan

Artykuły podobne:

d