newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 17 grudnia 2018
22.10.2014r...

Pompy Wilo serii PICO

Instalatorzy w codziennej pracy muszą stawiać czoło coraz to wyższym wymaganiom zarówno samych systemów instalacyjnych jak i oczekiwaniom swoich Klientów. Czynności konieczne podczas montażu zabiorą teraz dużo mniej czasu dzięki wielu niezwykle użytecznym funkcjom pomp Wilo serii PICO stosowanych w ogrzewnictwie, chłodnictwie i instalacjach solarnych. Funkcje te pozwolą również na uniknięcie niepotrzebnych wizyt serwisowych podczas eksploatacji systemu. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na kolejne zlecenie lub odpoczynek.
 Fot. WILO
Fot. WILO
Obecnie dostępne są na polskim rynku dwie rodziny pomp: standardowa Wilo-Yonos PICO oraz rodzina pomp „premium” Wilo-Stratos PICO. Mają wiele wspólnych cech i funkcji, które opiszemy poniżej. Wskażemy też na istotne różnice, dzięki którym pompa „premium” ma swoich wiernych i lojalnych Klientów.

Funkcja automatycznego zachowania ustawionych parametrów pracy w przypadku zaniku napięcia w sieci!
Dzięki temu unikniemy konieczności ponownych wizyt u Klienta celem ponownego programowania pompy po każdym zaniku napięcia.
--
REKLAMA:
--
Funkcja odblokowania wirnika po przestoju
Częstym problemem pojawiającym się szczególnie jesienią, przed rozruchem pompy, było zblokowanie wirnika spowodowane tzw. kamieniem kotłowym osadzającym się na wirniku. Funkcja odblokowywania pozwala na wprowadzenie wirnika w ruch rotacyjny w obu kierunkach, aż do wyswobodzenia wirnika i poprawnej pracy pompy. Podobną „funkcję” przy pompach stałoobrotowych pełnili instalatorzy wyposażeni w śrubokręt, celem ręcznego wzbudzenia wirnika po odkręceniu śruby odpowietrzającej. Wymagało to dodatkowego nakładu czasu pracy. W nowych pompachWilo dzieje się to całkowicie automatycznie.
Funkcja automatycznego odpowietrzania pompy
Funkcja „AIR” - odpowietrzania pomp - pozwala na samoczynne usunięcie niepożądanego powietrza z komory wirnika oraz całej instalacji. Po uruchomieniu systemu pompa przez 10 minut, zwiększając i zmniejszając prędkość przepływu wody, wyprowadza powietrze z instalacji przez zamontowane na jej końcach zawory odpowietrzające. Dzięki temu w czasie, gdy zachodzi proces odpowietrzania, Instalator może przystąpić już dokolejnych czynności serwisowych instalacji.

Fot. WILO
Fot. WILO
Kompaktowa budowa i łatwy montaż
Niezwykle kompaktowa budowa pomp Wilo sprawia, że ich instalacja możliwa jest nawet w pomieszczeniach o bardzo ograniczonej powierzchni. Dodatkowo dzięki zastosowaniu wtyczki Wilo-Konektor wyeliminowaliśmy problem związany z koniecznością rozkręcania skrzyni zaciskowej i uciążliwego podłączania przewodu zasilającego.

Prosta nastawa parametrów pracy
Dużą zmianę w zakresie oferty pomp obiegowych przyniosła na początku 2013 roku Dyrektywa ErP. Stosowanie pomp o najwyższej sprawności to nie tylko korzyści dla użytkownika, związane ze zmniejszeniem rachunków za zużycie energii elektrycznej, ale przede wszystkim oszczędność czasu Instalatora podczas prac montażowych oraz w okresie eksploatacji, podczas opieki nad wykonaną wcześniej instalacją. Instalatorzy, który przez wiele lat praktyki zawodowej „zjedli zęby” na standardowych pompach z regulacją 3-biegową przekonują się dziś, że pompy elektroniczne oferują wiele korzyści pomocnych w zwiększeniu efektywności ich pracy. Wybierając jeden z dostępnych trybów ustawiamy sposób pracy pompy względem instalacji:
-Δp-c: „stała różnica ciśnień”, nastawa przeznaczona szczególnie do systemów ogrzewania podłogowego,
-Δp-v: „zmienna różnica ciśnień”, nastawa szczególnie polecana do systemów grzejnikowych z zastosowaniem zaworów termostatycznych.

Oferta „premium” kontra „standard”

 Fot.WILO
Fot.WILO

Wszystkie opisane powyżej cechy dotyczą zarówno pomp Wilo-Yonos PICO jak również pomp Wilo-Stratos PICO. Różnica miedzy tymi produktami jest taka, iż pompa Wilo-Stratos PICO to pompa w wersji ”premium” i została wyposażona w dodatkowe cechy wpływające na komfort i zadowolenie użytkownika.

Cechy indywidualne powyższych pomp

 Fot. WILO
Fot. WILO
Wilo-Yonos PICO
Wykorzystując kompaktową budowę pompy Yonos PICO oraz popularność instalacji ogrzewania podłogowego, przygotowaliśmy specjalnie do tego typu systemów grzewczych dodatkowy typoszereg z rozszerzeniem charakterystyki o wysokość podnoszenia słupa wody aż do 8m!
Wilo-Stratos PICO
Wszystkie pompy Wilo-Stratos PICO, sygnowane znakiem ErP Ready, wyposażone są w funkcję DynamicAdapt, pozwalającą na adaptacje pracy pompy do zmian zachodzących w instalacji, jak również „uczenia się” instalacji. Szybka reakcja na zmianę warunków pracy prowadzi do ograniczenia zużycia energii elektrycznej oraz przejścia w stan „stand-by” w sytuacji zerowego przepływu. Drugą korzyścią przemawiającaza wybraniem produktu w wersji „premium” jest wydłużenie standardowej 2-letniej gwarancji do aż 5 lat!

Najnowsze rozwiązania Wilo projektowane są z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu montażu przy jednoczesnej minimalizacji nakładu czasu pracy fachowców zajmujących się przygotowaniem instalacji grzewczych.

źródło: Wilo

Artykuły podobne:

d